Kup bilet Kup bilet z noclegiem
logo edit.jpg

Energia Kultury 2018

Energia Kultury to plebiscyt, który już na stałe wpisał się do kulturalnego kalendarza Łodzian, w tym roku odbędzie się jego jubileuszowa, dziesiąta edycja. 

Do 7 lutego Łodzianie zgłaszali swoich kandydatów w postaci imprez zorganizowanych w roku 2018, które skradły ich serca i według ich opinii zasługują na miano najlepszego wydarzenia minionego roku. Teraz Kapituła wyłoniła siedem wydarzeń, które mają szansę na zdobycie statuetki. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego na stronie Gazety Wyborczej oraz TV Toya i potrwa do 1 marca, do godziny 12:00. Tego dnia o 19:00 podczas uroczystej gali w klubie Wytwórnia zostanie ogłoszony zwycięzca. Wtedy również dowiemy się, kto został Człowiekiem Roku. Plebiscytową galę uświetni koncert zespołu Dagadana.

A oto lista Siedmiu Wspaniałych:

 1. „Don Kichot” – spektakl w reżyserii Konrada Dworakowskiego przygotowany w koprodukcji Teatru Pinokio i Grupy Coincidentia
 2.  „Hannah Arendt - ucieczka” - spektakl w reżyserii Grzegorza Laszuka, koprodukcja Teatru Powszechnego w Łodzi i Komuny Warszawa w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych
 3. „Jerzy Antkowiak - Moda Polska” – wystawa w Centralnym Muzeum Włókiennictwa
 4. „Operetka” - spektakl w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego w Teatrze Jaracza
 5. „Une avant-garde polonaise” – wystawa Katarzyny Kobro i Władysława Strzemiński w paryskim Centre Pompidou
 6. Projekt wydawnictwa Officyna – nowe tłumaczenie „W poszukiwaniu utraconego czasu” Marcela Prousta, zamówione u 7 najwybitniejszych tłumaczy literatury francuskiej
 7. „Zawrót głowy” - antologia polskich wierszy filmowych pod redakcją Darka Foksa wydana nakładem Wydawnictwa EC1 Łódź


Nagrodą w plebiscycie jest kołyska Newtona ze złotą kulką, symbolizująca ścieranie się idei, bowiem energia kultury bierze się ze zderzenia ludzi i ich pomysłów. Organizatorzy wierzą, że nagroda zainicjuje impuls do powstania nowej, olśniewającej idei.

Kto zdobędzie kulturowego Oscara? To zależy tylko od nas!


 


Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
 • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
 • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
 • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
 • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.