Kup bilet Kup bilet z noclegiem

O projekcie

Łąkowa 29 – projekt złożony ze wspomnień
Łąkowa 29 w Łodzi to adres dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych, a dziś miejsce nowych przedsięwzięć, inicjatyw i biznesów. Jednak magia dawnej WFF wciąż działa, a projekt Łąkowa 29 podnosi jej wagę i przypomina – to tu powstawało polskie kino.

O czym jest ta historia?
Spuścizną Wytwórni są nie tylko zachowane filmy, ale i pamięć ludzi i o ludziach, którzy tu żyli lub bywali – historie, anegdoty, legendy, które dziś, zgromadzone w zdjęciach, wywiadach i opowieściach, mówią nam o tym świecie więcej niż wszystkie encyklopedie i podręczniki. Projekt Łąkowa 29 zbiera „dane”, jakich nie było dotychczas w żadnej książce, żadnym dokumencie.

Dla historii WFF ważne są nie tylko duże wydarzenia, ale i drobne opowiastki – te, które oddają klimat czasów, mówią o tym, jak w Wytwórni żyło się na co dzień. Wielką wartość Wytwórni stanowili wszyscy jej pracownicy – panie z administracji, twórcy dekoracji, panowie z obsługi technicznej, pani Czesia z bufetu... – Łąkowa 29 oddaje im pokłon i zabiega o pokazanie światu każdej z tych niezwykle ważnych osób.

Ze wspomnień już zebranych powstał album „Fabryka Snów”. Teraz projekt gromadzi znawców i miłośników kina oraz tych, którzy mogą jeszcze opowiadać historię WFF, tworząc nową społeczność – zaangażowaną i rozwijającą się.

Zbieramy pamiątki związane z WFF, spisujemy opowieści, rozmawiamy z tymi, którzy byli częścią tej historii. Nie robimy tego sami. Pamięć o łódzkiej WFF spoczywa przede wszystkim w mieszkańcach miasta, w szufladach i sercach jej dawnych pracowników oraz ich rodzin. To użytkownicy serwisu są jego największa siłą – ich wiedza i zaangażowanie

Włącz się
W serwisie www.lakowa29.pl można opisywać, oznaczać, komentować i dodawać materiały. Dzielić się wiedzą – wszystkich, którzy rozpoznają postaci na fotografiach, wiedzą, z jakiego filmu pochodzą kadry – zachęcamy do przyłączenia się do tworzenia największego serwisu o polskiej kinematografii.

 

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. 101 z 2002 r. poz. 926 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej kierowanej do mnie za pomocą środków komunikacji elektronicznej w szczególności poczty elektronicznej zgodnie z przepisem art. 10 ust 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 144 z 2002 r. poz. 1204)

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.