Kup bilet Kup bilet z noclegiem
LemON .jpg

LemON album Tu

Dziś ma miejsce premiera długo oczekiwanego krążka "Tu" zespołu LemON. Gdzie dokładnie jest „Tu”? Gdzieś pomiędzy drewnianą łemkowską chatą w Śnietnicy, miejscowości z której pochodzi dziadek Igora, a Nowym Jorkiem, z jego wiecznym gwarem i wielokulturowością.

W góralskiej chacie zespół zamknął się na tydzień z okładem, by z dala od cywilizacji lepiej usłyszeć w sobie szkice nowych utworów, natomiast za ocean lider LemON wybrał się po zakończenie tej historii. Inspirację znalazł m.in. w Museum of Modern Art, w słynnym płótnie „Numer 1” abstrakcjonisty Jacksona Pollocka.

Kolejnym przystankiem był Gdańsk, a konkretnie studio Custom 34, cieszące się bardzo dobrą opinią wśród polskich muzyków. Zespołem LemON zaopiekował się Piotr Łukaszewski, który jest realizatorem „Tu”.

Pierwszym singlem promującym wydawnictwo był tytułowy utwór "Tu". Jak mówi lider LemONa, Igor Herbut:

"Tu" to dobre wprowadzenie do tego, o czym będzie ta płyta, bo każdy ‚tu’ ma gdzieś indziej. Chciałem, żeby teksty na tym albumie były trochę klaustrofobiczne. To moja refleksja o niemożności komunikacji, zarówno na poziomie dwojga ludzi, poszukujących miłości, jak i całych społeczeństw, które bez porozumienia skazane są na upadek. Muza z kolei jest otwarta i od czasu do czasu trudna, ale jest też po prostu brudna, bo wszystko nagrywaliśmy na analogi i to wszystko szumi. Zależało mi też na tym, żeby w tekstach schować trochę ciekawych zabiegów technicznych i interpretacyjnych. Przez ostatnie dwa lata uczyliśmy się siebie, uczyliśmy się grać, rozwijaliśmy się jako ludzie i jako muzycy, ja rozwijałem się jako tekściarz. Mam nadzieję, że to też słychać na tej płycie."

Zespół wystąpi w Wytwórni już 22 kwietnia (sobota) o godzinie 21:00.Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. 101 z 2002 r. poz. 926 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej kierowanej do mnie za pomocą środków komunikacji elektronicznej w szczególności poczty elektronicznej zgodnie z przepisem art. 10 ust 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 144 z 2002 r. poz. 1204)

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.