Kup bilet Kup bilet z noclegiem
plakat b1 podglad-01.jpg

10. Letnia Akademia Jazzu

Zapraszamy na jubileuszową, X edycję Letniej Akademii Jazzu w Łodzi. W tym roku impreza trwa od 18 lipca do 31 sierpnia. Na scenie przy Łąkowej 29 będziemy gościć między innymi Trio Leszek Możdżer / Iiro Rantala / Michael Wollny, amerykaństą wokalistkę China Moses, norweski duet Sidsel Endresen & Stian Westerhus, gwiazdy polskiej sceny jazzowej - Masecki & Rogiewicz, Maciej Obara Quartet, Anna Gadt Trio, Nikolę Kołodziejczyka z orkiestrą AUKSO oraz solistami Samuelem Blaserem i Tomaszem Dąbrowskim. Nie zabraknie młodych, ambitnych zespołów: Kamil Piotrowicz Sekstet, Ada Derlak Trio, Kuba Więcek Trio i Cracow Jazz Collective. W tym roku odbędzie się także piąta edycja mistrzowskich warsztatów jazzowych INTL Jazz Platform zakończona koncertem finałowym uczestników.

Bilety:

-Koncert Inauguracyjny X Letniej Akademii Jazzu 18.07.17:
Kamil Piotrowicz Sekstet / Trio Leszek Możdżer, Iiro Rantala, Michael Wollny - 80 zł z Kartą / 90 zł bez Karty

-Pozostałe koncerty:
25 zł z Kartą / 35 zł bez Karty

-Karnety:
120 zł z Kartą / 130 zł bez Karty.

W cenę karnetu wliczone są wszystkie koncerty (w tym Koncert Mistrzowski w ramach INTL Jazz Platform), za wyjątkiem koncertu 18 lipca.

Zniżki przysługują posiadaczom: Karty Klubowej Wytwórni, Karty Absolwenta, Migawki Elektronicznej, Karty Selgros.

X LETNIA AKADEMIA JAZZU

Początki XX wieku przyniosły ze sobą przemiany w wielu dziedzinach życia. Swój największy rozwój miały nie tylko technologia czy nauka, ale także – kultura i muzyka. To właśnie wtedy narodził się gatunek, który do dziś pozostaje jednym z najważniejszych i najbardziej inspirujących nurtów. I choć jego rozwój utrudniony był przez kwestie polityczne i społeczne oraz mnożące się zakazy – zakorzenił się w sercach publiki, wybuchł i rozlał po całym świecie. Jazz, bo o nim mowa, stanowi niezwykłe połączenie wielu stylów, a owa eklektyczność nadaje mu wyjątkowego zabarwienia. Bo czyż istnieje bardziej buntowniczy, ekspresyjny i wolny od reguł gatunek, niż jazz? Improwizacja, skrajne emocje, bunt i muzyczne szaleństwo zjednały sobie wiernych wyznawców na całym świecie. Brak barier i ograniczeń w formie oraz wyrazie, porzucenie utartych schematów i w końcu – autentyczność dźwięków prowadzą do wolności. A jazz to wolność. Festiwalem Letnia Akademia Jazzu, czerpiąc garściami z polskiego i światowego dorobku największych legend, pragniemy ponownie udowodnić, iż jazz jest potęgą.


Na tegoroczną edycję Letniej Akademii Jazzu zaprosiliśmy do Łodzi muzyków światowego formatu. Gwiazdą X LAJ będzie trzech niezwykle zdolnych pianistów – Trio Leszek Możdżer, Michael Wollny oraz Iiro Rantala. Ich koncert w Filharmonii Berlińskiej owiany jest sławą i uważany za jeden z najlepszych występów i nagrań w historii muzyki jazzowej. Ten wyjątkowy występ skupiający na jednej scenie trzech najlepszych europejskich pianistów jazzowych, przedstawicieli znanej w środowisku, niemieckiej wytwórni płytowej ACT Music, będzie nie lada wydarzeniem dla melomanów i miłośników jazzu. Mamy zaszczyt ogłosić, że Trio zainauguruje festiwal 18 lipca.

 Na scenie przy Łąkowej 29 zobaczymy również China Moses – niezwykłą wokalistkę z Kalifornii, córkę DeeDee Bridgewater, łączącą w swoich wykonaniach jazz, blues i soul. Jej album „This One’s For Dinah” stał się sensacją i jednym z największych wydarzeń  artystycznych ostatnich lat. Choć  koncertuje okazjonalnie, jest atrakcją największych festiwali i prestiżowych estrad.  China Moses w tym roku wydała swój szósty w karierze album zatytułowany „Nightintales”, który z pewnością usłyszymy na koncercie w Wytwórni.W repertuarze X Letniej Akademii Jazzu nie zabraknie również polskich gwiazd. W sierpniu będziemy gościć Maciej Obara Quartet. Ten wybitny polski saksofonista jazzowy postanowił wziąć na warsztat kompozycje Henryka Mikołaja Góreckiego, tworząc ambitne i niezwykle intrygujące połączenie muzyki jazzowej i klasycznej. LAJ to festiwal światowych premier. Maciej Obara Quartet „Impressions on Górecki” jest jednym z projektów specjalnych tegorocznej edycji festiwalu.Drugim specjalnie stworzonym na tę okazję projektem będzie koncert młodego i niezwykle zdolnego kompozytora i pianisty Nikoli Kołodziejczyka, który przygotuje muzykę na jedną z najlepszych orkiestr kameralnych w Polsce – Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy AUKSO. Orkiestrze towarzyszyć będą wyjątkowi soliści – Samuel Blaser, szwajcarski puzonista, którego technika gry  i dojrzałość muzyczna budzą podziw i uznanie na całym świecie, oraz Tomasz Dąbrowski – jeden z najbardziej oryginalnych trębaczy młodego pokolenia zarówno na polskiej, jak i na europejskiej scenie jazzowej.

Kolejnymi gośćmi X Letniej Akademii Jazzu będzie duet Masecki | Rogiewicz. Marcin Masecki to jeden z najbardziej utalentowanych i oryginalnych polskich muzyków młodego pokolenia, pianista i aranżer. Artysta, któremu nie straszne różne gatunki muzyczne, począwszy od jazzu, przez muzykę klasyczną, po awangardę i pop. Na X Letniej Akademii Jazzu artysta pojawi się wraz ze swoim przyjacielem i perkusistą Jerzym Rogiewiczem, przedstawiając wspólny projekt „Ragtime”. Duet Masecki | Rogiewicz łączy elementy wirtuozerii tradycyjnego jazzu z muzyką klasyczną. Muzycy wspólnie przywrócą do życia tę zapomnianą nieco formę muzyczną, charakteryzującą się silnie synkopowanym rytmem. Projekt przedstawiać będzie legendarne utwory jazzowe z lat 20. w nowoczesnej, odświeżonej odsłonie.Przy Łąkowej 29 będziemy gościć także trio Gadt | Chojnacki | Gradziuk, które zaprezentuje materiał z najnowszej płyty „Reneissance”. Pod pseudonimem Gadt kryje się Anna Stępniewska – wokalistka jazzowa, improwizatorka i kompozytorka. Ceniona i wielokrotnie nagradzana artystka była nominowana do Fryderyka w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku za debiutancką płytę „Na mojej drodze” (2008). W twórczości Anny Gadt jej słowiańskie pochodzenie miesza się z europejskimi inspiracjami, niekonwencjonalne dźwięki i pełna wyobraźni improwizacja – z ciszą. Charakteryzuje ją delikatność, tajemnica i ogromna muzyczna wrażliwość, przez które jednocześnie przebija się silna osobowość, ekspresja i niespokojna dusza. Anna Gadt pojawi się w towarzystwie Zbigniewa Chojnackiego – akordeonisty, który specjalizuje się w eksperymentalnej improwizacji i Krzysztofa Gradziuka – wielokrotnie nagradzanego perkusisty jazzowego.

 

X Letnia Akademia Jazzu pragnie również skierować uwagę na młode zespoły i zdolnych, debiutujących artystów. W tym roku na dużej scenie festiwalowej wystąpią Aga Derlak Trio, które w 2016 r. otrzymało prestiżową nagrodę Fryderyk 2016 w kategorii Jazz: Fonograficzny debiut roku, Kamil Piotrowicz Sekstet składający się z doświadczonej, mistrzowskiej sekcji rytmicznej oraz młodych, ambitnych instrumentalistów jazzowych stanowiących śmietankę nowej polskiej sceny jazzowej, Kuba Więcek Trio, którego wydana w marcu tego roku płyta „Another Raindrop” jest pierwszym debiutem w serii Polish Jazz od 28 lat, czy Cracow Jazz Collective – młody zespół z Krakowa pod przywództwem Mateusza Gawędy.Nieodłącznym elementem tej edycji festiwalu będzie Intl Jazz Platform, czyli warsztaty jazzowe, podczas których w Wytwórni spotkają się artyści z różnych krajów Europy, aby pod okiem wybitnych europejskich jazzmanów w ciągu czterech dni uczyć się od siebie, wymieniać zdobytymi doświadczeniami oraz wspólnie tworzyć i wykonywać muzykę. W tym roku specjalny koncert mistrzowski w ramach Intl Jazz Platform wykona duet z Norwegii – genialna wokalistka Sidsel Endresen i gitarzysta Stian Westerhus. Zakończeniem Platformy będzie Koncert Finałowy Intl Jazz Platform, który odbędzie się 3 sierpnia.

 

Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
  • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
  • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
  • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
  • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.