Kup bilet Kup bilet z noclegiem

11. LAJ: In Love With / Piotr Orzechowski Pianohooligan

Opis

Organizator: Wytwórnia
Bilety:
25 zł z kartą zniżkową / 35 zł bez karty zniżkowej
Karnety festiwalowe: 140 zł z kartą zniżkową / 150 zł bez karty zniżkowej
Koncert jest wliczony w karnet festiwalowy.

...Więcej informacji o zniżkach...

In Love With - Sylvain Darrifourcq, Theo Ceccaldi, Valentin Ceccaldi


Na kolejnym koncercie Letniej Akademii Jazzu wystąpi niezwykłe francuskie trio – In Love With, z Sylvain Darrifourcq na czele, który zaprosił do tego projektu dwóch wybitnych artystów francuskiej sceny jazzowej – braci Theo i Valentina Ceccaldich. Muzyka In Love With to eksperymentalne połączenie jazzu i awangardy w wydaniu dość minimalistycznym i nieco abstrakcyjnym. Oscyluje pomiędzy kompozycjami wielkiego Antona Weberna i Erika Satie, mocniejszym graniem zespołu Mr. Bungle a wielowarstwowym chamber jazzem.

Sylvain Darrifourcq swoją edukację rozpoczynał jako perkusista klasyczny. W wieku 15 lat jego kariera powoli zaczęła skręcać w kierunku muzyki jazzowej, efektem czego było rozpoczęcie nauki na Akademii Muzycznej w Tuluzie. W 2004 r. przystąpił do kwartetu Emila Parisiena, słynnego francuskiego saksofonisty jazzowego. Darrifourcq w swojej twórczości mocno inspiruje się budową i formą powieści wybitnych pisarzy: Williama Faulknera i Samuela Becketta, które zawierają liczne retrospekcje i posiadają kilku narratorów jednocześnie. Opowieści momentami przeradzają się w strumień świadomości, gdzie ramy czasowe i podmioty rozwijają się w sposób nieuporządkowany. Cechy te słychać w kompozycjach Sylvaina, często pozbawianych widocznego zakończenia, łączących chaos z uporządkowaniem, scalających pozornie niepasujące do siebie elementy w spójny, muzyczny twór.

Theo Ceccaldi to wybitny skrzypek. Dzięki nieustannemu rozwijaniu muzycznego języka pełnego subtelnych niuansów i dążeniu do pogodzenia ognia, liryzmu oraz wyrafinowanej formy, stał się zdecydowanie jednym z największych odkryć współczesnej sceny jazzowej we Francji. Theo jest muzykiem mającym aspiracje, by po swojemu organizować muzyczny świat.

Valentin Ceccaldi jest wybitnym francuskim wiolonczelistą. Artystą, który świadomie zmienia paryską scenę improwizowaną i wyznacza nowe trendy w muzyce współczesnej.Piotr Orzechowski Pianohooligan – „Preludes & Improvisations”

W drugiej części wieczoru usłyszymy pianistę Piotra Orzechowskiego, który zaprezentuje swój najnowszy album. Ten niezwykły konglomerat pianistycznych technik i stylistyk zjednoczonych pod sztandarem muzyki wolności, jaką jest jazz, dostarczy słuchaczowi ogromnej ilości muzycznych doznań.

Po udanej próbie znalezienia rdzenia własnego stylu i tożsamości artystycznej na debiutanckiej płycie oraz eksploracji muzyki ludowej na drugim albumie, przyszedł czas na zwrócenie się w kierunku klasyki kompozycji. Wydanym w 2017 roku dwupłytowym wydawnictwem zatytułowanym „Preludes & Improvisations” Pianohooligan nawiązuje do barokowego mistrza kompozycji, Jana Sebastiana Bacha i jego „24 Preludiów i Fug”. Wielowymiarowe dzieło Piotra składa się z cyklu dwudziestu czterech preludiów i odpowiadających im dwudziestu czterech improwizacji ułożonych chromatycznie w dwunastu tonacjach koła kwintowego, zarówno w tonacji durowej, jak i molowej. Orzechowski zagłębia się w ich konstrukcje, reguły oraz kreacje, definiując je na nowo i przepuszczając przez własną koncepcję improwizacji, co objawia się kontrastowym zestawianiem utworów już skomponowanych i tych tworzonych spontanicznie. Najnowszym albumem Orzechowski robi ukłon w stronę tradycji i muzycznych zasad, z których jego zdaniem nie powinno się rezygnować, a wykorzystywać w konwencji muzyki nowożytnej jako jedno z narzędzi twórczych.

Pianohooligan to młody polski pianista jazzowy i kompozytor, uczeń krakowskich szkół muzycznych, absolwent Berklee College of Music w Walencji. Lider formacji jazzowej High Definition Quartet. Uznawany jest za jednego z najbardziej kreatywnych i bezkompromisowych jazzowych artystów młodego pokolenia. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień otrzymanych w międzynarodowych konkursach (m.in. w szwajcarskim Montreux Jazz Piano Competition, wrocławskim Jazz nad Odrą, belgijskim Jazz Heoilaart czy krakowskim Jazz Juniors), nominację do Koryfeusza Muzyki Polskiej w kategorii „Osobowość Roku 2012” czy Fryderyków 2013, 2014 i 2018. Orzechowski koncertował na całym świecie zarówno z projektami solowymi, swoim kwartetem High Definition, jak i wieloma projektami specjalnymi. Współpracował m.in. z gitarzystą Portishead – Adrianem Utleyem, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, orkiestrą kameralną AUKSO, Sinfonią Varsovią, Leszkiem Możdżerem, Sławkiem Jaskułke, Krzysztofem Pendereckim, nu jazzowym duetem Skalpel, Marcinem Maseckim czy Adamem Bałdychem.

Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
  • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
  • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
  • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
  • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.