Kup bilet Kup bilet z noclegiem

Energia Kultury 2018

Opis

Organizator: Wytwórnia, TV Toya, Gazeta Wyborcza

Informacje o zaproszeniach wkrótce


Energia Kultury to plebiscyt, który już na stałe wpisał się do kulturalnego kalendarza Łodzian, w tym roku odbędzie się jego jubileuszowa, dziesiąta edycja. 

Do 7 lutego Łodzianie zgłaszali swoich kandydatów w postaci imprez zorganizowanych w roku 2018, które skradły ich serca i według ich opinii zasługują na miano najlepszego wydarzenia minionego roku. Kapituła wyłoniła siedem wydarzeń, które mają szansę na zdobycie statuetki. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem formularza internetowego dostępnego na stronie Gazety Wyborczej oraz TV Toya i potrwa do 1 marca, do godziny 12:00. Tego dnia o godzinie 19:00 podczas uroczystej gali w klubie Wytwórnia zostanie ogłoszony zwycięzca. Wtedy również dowiemy się, kto został Człowiekiem Roku. 

Do nominowanych należą:

 1. Don Kichot” – spektakl w reżyserii Konrada Dworakowskiego przygotowany w koprodukcji Teatru Pinokio i Grupy Coincidentia
 2.  „Hannah Arendt - ucieczka” - spektakl w reżyserii Grzegorza Laszuka, koprodukcja Teatru Powszechnego w Łodzi i Komuny Warszawa w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych
 3. „Jerzy Antkowiak - Moda Polska” – wystawa w Centralnym Muzeum Włókiennictwa
 4. „Operetka” - spektakl w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego w Teatrze Jaracza
 5. „Une avant-garde polonaise” – wystawa Katarzyny Kobro i Władysława Strzemiński w paryskim Centre Pompidou
 6. Projekt wydawnictwa Officyna – nowe tłumaczenie „W poszukiwaniu utraconego czasu” Marcela Prousta, zamówione u 7 najwybitniejszych tłumaczy literatury francuskiej
 7. „Zawrót głowy” - antologia polskich wierszy filmowych pod redakcją Darka Foksa wydana nakładem Wydawnictwa EC1 Łódź

 

Plebiscytową Galę uświetni koncert polsko-ukraińskiego zespołu Dagadana. 


Grupa Dagadana została założona w 2008 roku. Oprócz Dagmary Gregorowicz (wokal, elektronika) i pochodzącej ze Lwowa Dany Vynnytskiej (wokal, pianino) skład dopełniają Mikołaj Pospieszalski (bass, skrzypce) oraz Bartosz Mikołaj Nazaruk (perkusja).

Wszystko zaczęło się od spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie, gdzie wspólna fascynacja muzyką była zalążkiem przyjaźni i powstania zespołu. Inspiracji poszukiwali w słowiańskiej kulturze, tradycjach i językach, zarówno w podobieństwach, jak i różnicach między nimi. Tak oto – Dagadana przyczynia się do zacierania granic i budowania mostów między polskim i ukraińskim narodem. 

Nagrywali i koncertowali z muzykami z całego świata. Na ich albumach znajdują się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie czy teksty nawiązujące do poezji Tadeusza Różewicza. I choć na ich debiutancki album „Maleńka” trzeba było czekać dwa lata, płyta została doceniona przez wielu recenzentów, publiczność oraz Akademię (Fryderyk 2011). 

Dziś mają na swoim koncie 4 długogrające albumy studyjne i koncertują w Europie, Ameryce Południowej, a nawet w Azji i północno-zachodniej Afryce. Koncerty dawali nie tylko w klubach i na festiwalach (Open’er Festival, Przystanek Woodstock, United Islands Festival w Czechach, Virada Cultural w Brazylii, Sound of the Xity w Chinach), ale również w niecodziennych miejscach, takich jak kopalnia węgla, pustynia czy… tratwa.

DAGADANA i Przyjaciele: Daga Gregorowicz - wokal, elektronika, Dana Vynnytska - wokal, instrumenty klawiszowe, Mikołaj Pospieszalski- kontrabas, wokal, Bartosz Mikolaj Nazaruk - perkusja.

Gościnnie wystąpią: Cyprian Baszyński - trąbka, Tommy Dworakowski - puzon, Dawid Główczewski - saksofon altowy i sopranowy, Przemysław Florczak - klarnet basowy, flet, saksofon tenorowy.

Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
 • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
 • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
 • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
 • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.