Kup bilet Kup bilet z noclegiem

Gala Energii Kultury 2017

Opis

 

 

 

To już dziewiąta edycja plebiscytu Energia Kultura. W grudniu czytelnicy Gazety Wyborczej Łódź oraz widzowie telewizji TOYA zostali poproszeni o wskazanie wydarzeń, które zachwycały w minionym roku. Spośród nadesłanych propozycji wyłoniono finałową jedenastkę, a ostateczny głos należy właśnie do Państwa. Które wydarzenie podobało się Państwu najbardziej? Odpowiedź poznamy w piątek, 19 stycznia, w trakcie uroczystej gali w klubie Wytwórnia. Głosować można za pośrednictwem formularzy internetowych, które znajdują się na stronie http://lodz.wyborcza.pl/lodz/energia-kultury-2017.html oraz http://tvtoya.pl/energia_kultury. Głosowanie potrwa do 19 stycznia do godz. 12:00.

W tym roku do grona nominowanych należą:

1. Ogólnopolska premiera „Powidoków” w Łodzi
2. Wystawa „Superorganizm. Awangarda i doświadczenie przyrody”
3. Spektakl „Czarownice z Salem” w reż. Mariusza Grzegorzka
4. Spektakl „Triumf Woli” Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego
5. Koncert „Cohen i Kobiety”
6. Musical „Les Miserables” w reż. Zbigniewa Maciasa
7. Zdobycie dla Łodzi tytułu Miasta Filmu UNESCO
8. Wystawa „Montaże. Debora Vogel i nowa legenda miasta”
9. Herta Müller na Salonie Ciekawej Książki
10. „Dom ze snów” w Muzeum Pałac Herbsta
11. Koncert „3 Dźwięki Komedy”ENERGIA KULTURY to organizowany od 2009 roku wspólnie przez Telewizję TOYA, Gazetę Wyborczą - Łódź, Klub Wytwórnia oraz Narodowe Centrum Kultury plebiscyt na najważniejsze łódzkie wydarzenie kulturalne poprzedniego roku oraz na człowieka roku łódzkiej Kultury.

Idea Energii Kultury, to zasługa Barbary Mrozińskiej-Badury, prezes TV Toya oraz Barbary Piegdoń-Adamczyk, ówczesnej redaktor naczelnej Gazety Wyborczej w Łodzi, które osiem lat temu wpadły na pomysł realizowania plebiscytu z państwa decydującym udziałem. Od tego czasu wspólnie organizujemy to, z każdym rokiem coraz bardziej prestiżowe, wydarzenie.

Plebiscyt ten polega na wyłonieniu w drodze głosowania najważniejszego łódzkiego wydarzenia kulturalnego minionego roku oraz nagrodzenia człowieka roku łódzkiej kultury, a następnie ogłoszenia jego zwycięzców na uroczystej Gali, organizowanej w Klubie Wytwórnia i transmitowanej przez Telewizję TOYA.

Plebiscytowymi nagrodami są tzw. kołyski Newtona - urządzenia pokazujące, jak energia przenosi się w świecie materii. Jedna z kulek wykonana jest ze szczerego złota. Laureat może po nią sięgnąć, kiedy będzie potrzebował kapitału na realizację kolejnych wyzwań.

W naszym Plebiscycie od zawsze spotykają się masowe wydarzenia i mniejsze, ambitne realizacje, bowiem oprócz organizacyjnego rozmachu liczą się także nowatorski pomysł, wysoki artystyczny poziom i efekt, który sprawia, że lepiej myślimy o naszym mieście.


Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
  • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
  • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
  • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
  • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.