Kup bilet Kup bilet z noclegiem

Ikony muzyki: Poeci rocka - KONCERT PRZEŁOŻONY

Opis

Z wiadomych względów jesteśmy zmuszeni przenieść koncert na nowy bezpieczny termin w 2021 czekamy jeszcze na potwierdzenie nowej daty.Organizator:
 Music Company
Bilety: od 149 zł, miejsca siedzące, numerowane

Prosimy o zachowanie paragonu fiskalnego, który jest podstawą do zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania koncertu! (Regulamin klubu)

Formularz zgody na udział w koncercie osób między 16. a 18. rokiem życia


„Poeci rocka” – pod takim tytułem czeka nas spotkanie z muzyką rockowych bardów, gigantów scen drugiej połowy XX wieku. Z ponadczasowymi piosenkami takich tuzów, jak m.in. Lou Reed, David Bowie, Neil Young, Bob Dylan, John Lennon czy Patti Smith zmierzą się uznani polscy artyści: Krystyna Prońko, Paulina Przybysz, Piotr Rogucki, Sławek Uniatowski i Łukasz Lach, a także wyjątkowi goście specjalni. Pierwszy koncert trasy „Poeci rocka” już 15 lutego 2020 roku w Warszawie. Kolejne w lutym, marcu i kwietniu w Szczecinie, Katowicach, Poznaniu, Gdyni, Lublinie, Krakowie, Łodzi i Bydgoszczy.

To nie lada wydarzenie, bo w projekcie Ikony muzyki – „Poeci rocka” zobaczymy artystów, których wrażliwość, doświadczenie oraz umiejętność interpretacji dają pewność muzycznej uczty. Na tę zaproszą nas: Krystyna ProńkoPaulina PrzybyszPiotr RoguckiSławek Uniatowski i Łukasz Lach. To właśnie w ich interpretacjach będziemy mogli posłuchać kultowych piosenek artystów ponadczasowych, bardów rocka, osobistości i osobowości swoich czasów, takich jak Bob Dylan, Johnny Cash, Stevie Wonder czy David Bowie – słowem: muzycznych legend. Trudno nie docenić ich ogromnego wkładu we współczesną muzykę, gdyż do dziś intrygują i inspirują artystów młodego pokolenia oraz całe rzesze słuchaczy. Podczas tej wyjątkowej trasy nie zabraknie także gości specjalnych. Pierwszym z nich będzie artysta nietuzinkowy  John Porter!– „Poeci rocka” to niepowtarzalna okazja do spotkania z utworami, które dla milionów ludzi są soundtrackiem życia, przypomnieniem emocji, które towarzyszyły nam, kiedy słuchaliśmy tych nagrań z trzeszczących winyli albo na "uciekających" falach Radia Luksemburg – mówi Leszek Biolik, kierownik muzyczny trasy.

W programie każdego z koncertów znajdą się utwory – kamienie milowe, które zna niemal każdy – „Woman” Johna Lennona, „Knockin' On Heaven's Door" Boba Dylana czy „The Man Who Sold The World" Davida Bowiego. „Poeci rocka” będą też okazją do posłuchania tych mniej popularnych, a wyjątkowo urzekających kompozycji, wybranych specjalnie przez artystów, których zobaczymy na scenie.

Ikony muzyki – „Poeci rocka” to jedno z najciekawszych wydarzeń na które czekało wielu fanów.


Krystyna Prońko jest wokalistką z równą łatwością śpiewającą pop jak i standardy jazzowe. Lubi mieszać gatunki muzyczne, bo jak mówi: „Nużące jest śpiewanie ciągle tego samego”. Jest absolwentką Akademii Muzycznej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Pracowała w chórkach towarzyszących Czesławowi Niemenowi, Skaldom czy Czerwonym Gitarom. Współpracowała z Januszem Komanem i zespołem Koman Band, z którym dokonała wielu nagrań radiowych i płytowych. Stale współpracowała z Orkiestrą Studia Jazzowego Polskiego Radia w Warszawie. Jest wielokrotną laureatką Festiwalu Opolskiego. Brała udział jako gość w Festiwalu w Sopocie, w Festiwalu Jazz Jamboree, a także w wielu festiwalach i koncertowych trasach zagranicznych. W latach 90-tych prowadziła autorskie audycje radiowe i telewizyjne.

W swym dorobku ma niezaprzeczalne polskie hity: „Deszcz w Cisnej”, „Niech moje serce kołysze ciebie do snu”, „Jesteś lekiem na całe zło”, „Małe tęsknoty”, „Złość”, „Poranne łzy” ,„Psalm stojących w kolejce” czy „Papierowe ptaki”. Jej dyskografia obejmuje zarówno albumy CD jak i DVD, otrzymała trzy złote płyty, w tym w 2015 roku za wspólny z innymi artystami projekt "Albo Inaczej". W październiku 2008 otrzymała z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego srebrny medal „GLORIA ARTIS”. Najnowsze płyty artystki to „Samotna kolacja” (2017) nagrana w duecie ze Sławkiem Wierzchowskim oraz „Dwa tria grafitowe, bursztynowe” (2018).
Paulina Przybysz
 prawie dwie dekady zachwycała głosem w takich składach, jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie 7 długogrających albumów. Laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fryderyków i SuperJedynek. Otwartość na muzykę doprowadziła ją do niezliczonej liczby kolaboracji studyjnych i koncertowych, a pracowała między innymi ze Stanisławem Sojką, Tomaszem Stańko, Night Marks Electric Trio czy Envee.

Przez wiele lat zasilała najróżniejsze projekty, żeby w końcu powiedzieć coś zdecydowanym głosem w solowym materiale. Po raz pierwszy występuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi: „Ma coś konkretnego do powiedzenia”. Album pod nazwą „Chodź Tu” wydany został w październiku 2017 roku pod szyldem Kayaxu, a promowały go single takie jak: „Dzielne Kobiety”, „Pirx” czy „Drewno”. Można śmiało powiedzieć, że jest to płyta z wyjątkową muzyką i mocnym przekazem. „Chodź Tu” zostało docenione przez branżę muzyczną zdobywając nagrodę Fryderyka w kategorii Najlepszy Album w kategorii Elektronika.Fanom muzyki rockowej Piotr Rogucki znany jest jako wokalista formacji COMA. W swoich solowych scenicznych wcieleniach łączy elementy poezji, rocka i teatru.

Zdobywca wielu nagród na festiwalach piosenki artystycznej m.in. drugiej nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie 2002, Grand Prix Festiwalu Piosenki Aktorskiej Wrocław 2004 czy Grand Prix Festiwalu Spotkania Zamkowe w Olsztynie 2004. Na swoim koncie ma także Fryderyki za najlepszy album rockowy w latach 2004, 2006, 2009, 2011 i Fryderyka za wokalistę roku 2011. Laureat nagrody imienia Grzegorza Ciechowskiego. Był jurorem w trzech edycjach programu Must Be The Music w telewizji Polsat. W 2017 roku wspólnie z Tomaszem Organkiem i Moniką Brodką Piotr Rogucki stanął na czele „Męskie Granie Orkiestra 2017”, a pierwszym ich wspólnym projektem był singiel promujący trasę zatytułowany „Nieboskłon”, który przez wiele tygodni okupował czołowe miejsca list przebojów w kraju.

W dorobku artystycznym Rogucki ma trzy albumy solowe: "Loki - Wizja Dźwięku" (2011) - koncept album opowiadający historię opartą na dramacie Bertolda Brechta "Baal", "95-2003" (2012) - zbiór juweniliów w nowoczesnych aranżacjach oraz „J. P. Śliwa” (2015) - koncept album składający się z trzech artystycznych komponentów: płyty z utworami, tekstu dramatycznego oraz grafik uzupełniających przekaz i wymowę wydawnictwa. To zapis artystycznych poszukiwań twórcy balansującego na granicy muzyki rockowej, sztuki teatralnej i medialnego mainstreamu.


Łukasz Lach to łódzki wokalista, instrumentalista, kompozytor i producent. Jest liderem grupy L.Stadt poruszającej się na obrzeżach rocka, country, psychodelii i popu. Z L.Stadt nagrał cztery świetnie przyjęte płyty. Po płycie „You Gotta Move” będącej swoistym hołdem dla amerykańskiego południa (gdzie L.Stadt nagrywał i wielokrotnie koncertował) ukazała się ostatnia płyta zespołu zatytułowana „L.Story”. To płyta inna, którą Lach napisał wspólnie z poetą Konradem Dworakowskim - pierwszy polskojęzyczny materiał w historii zespołu. L.Story promował utwór „Oczy Kamienic”.

Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 12 lat jako frontman bluesowego zespołu Puzzle oraz muzyk L.O.27 (dwie złote płyty). Współtwórca eksperymentalnych, post-rockowych projektów Radiev, Chwasty i Almost Dead Celebrities. Jest również autorem muzyki filmowej, a jako instrumentalista i wokalista koncertował lub nagrywał m.in. z Kasią Lins, Robertem Gawlińskim, T.Love, Melą Koteluk, Renatą Przemyk, Kielichem, Soniamiki czy Heart & Soul.Sławek Uniatowski
 to polski wokalista, kompozytor, autor tekstów i multiinstrumentalista. Miał 5 lat, gdy rozpoczął samodzielną naukę gry na instrumentach klawiszowych. Szybko zainteresował się jazzem, co z kolei zapoczątkowało jego karierę wokalną. Jako nastolatek zaczął komponować i pisać teksty piosenek. Wiosną 2005 roku wziął udział w czwartym sezonie talent show „Idol” w telewizji Polsat. Dotarł do finału i ostatecznie zajął drugie miejsce. Od tamtej pory angażował się w wiele projektów. Możemy go usłyszeć w piosence „Będzie to co musi być” w duecie z Marylą Rodowicz czy projekcie „Poland Why Not”. Premiera debiutanckiej autorskiej płyty Sławka Uniatowskiego miała miejsce 20 kwietnia 2018 roku. Uniatowski „Metamorphosis” to zbiór 13 kompozycji Sławka Uniatowskiego, do których teksty napisał sam artysta oraz zaproszeni do współpracy Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz oraz Michał Zabłocki.


John Porter to walijski muzyk, kompozytor i autor tekstów, który z Polską związany jest od 1976 roku. Nie wszyscy z Was pewnie wiedzą, że to właśnie John z Markiem Jackowskim i Korą od 1977 do 1979 roku tworzyli zespół Mannam – Elektryczny Prysznic, przemianowany później na Maanam. Potem był John Porter Band i działalność solowa oraz współpraca z Maciejem Zembatym przy recitalach z piosenkami Leonarda Cohena. Ogromny sukces komercyjny John Porter odniósł wspólnie z Anitą Lipnicką albumami „Nieprzyzwoite piosenki”, „Inside story” oraz „Goodbye”.

Udział w trasie „Poeci Rocka” to dla Portera powrót do znajomych dźwięków i cenionych artystów:  Koncert "Poeci Rocka" jest hołdem dla wszystkich wielkich artystów, którzy inspirowali mnie przez lata do pisania własnych piosenek. To święto świetnych tekstów od Dylana, Patti Smith, aż po mroczny „Nowy Jork” Lou Reeda. Większość artystów pochodzi z mojego pokolenia. Ekscytujące jest to, że mogę osobiście interpretować ich piosenki, w pełni rozumiejąc czasy, w których powstawały – mówi John Porter.

Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
  • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
  • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
  • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
  • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.