Kup bilet Kup bilet z noclegiem

Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Róże Europy, Proletaryat - WYPRZEDANY!

Opis

KONCERT WYPRZEDANY!

Organizator:
Galicja Productions
Bilety (dostępne na ebilet.pl)
w przedsprzedaży do 31 grudnia 70 zł
● od 1 stycznia 80 zł
● w dniu koncertu 90 zł

Harmonogram koncertu*:

17:00
Otwarcie Bram
18:00-19:10
Róże Europy
19:40-20:50 Sztywny Pal Azji
21:20-22:30 Kobranocka
23:00-00:10 Proletaryat

*Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie


Cztery muzyczne ikony lat 80-tych na jednej klubowej scenie! To za sprawą ich wspólnego koncertu przywrócimy klimat tamtych lat i jarocińskiego festiwalu.

Tych kapel nikomu nie trzeba przedstawiać, a ich hity śpiewane są do dziś. W tamtych czasach nie było Internetu, Youtube’a ani telefonów komórkowych. Twórczość zespołów niosła się za sprawą przegrywanych na Grundigach kaset i piosenkach śpiewanych przy ognisku. W telewizji były dwa kanały, w których 20 minut przeznaczone było dla „Wideoteki”, a przy życiu trzymał nas nieśmiertelny Marek Niedźwiecki z radiową Trójką i „Rozgłośnia Harcerska”. To tyle historii, teraz czas na muzyczny powrót do przeszłości!

KOBRANOCKA

Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu "Poza Kontrolą". Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce.

W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki „Sztuka Jest Skarpetką Kulawego”, a dwa lata później kolejna „Kwiaty Na Żywopłocie”, zawierająca słynny cover Stonesów „Współczucie dla diabła” oraz „Kocham Cię jak Irlandię”. W roku 1990 zespół wydał płytę „Ku Nieboskłonom”, w 1994 – „Niech popłyną łzy”, w 1999 – „Gold” i w 2005 – „Sterowany jest ten świat”. Pojawiły także składanki – „Gold”, „Koncert” i „The Best Of...”. Dyskografię zespołu zamyka płyta „Prawdopodobnie najlepsze”, wydana w 2016 roku.

Zespół tworzą:

Andrzej "Kobra" Kraiński - gitary, śpiew; założyciel zespołu, w składzie nieustannie od 1985 roku!
Piotr "Vysol" Wysocki - perkusja; dołączył do zespołu jako trzeci perkusista, w roku 1987.
Jacek "Szybki Kazik" Bryndal - gitara basowa, śpiew, klawisze; współzałożyciel zespołu, po kilkuletniej przerwie (spowodowanej solowym projektem "Atrakcyjny Kazimierz"), powrócił do zespołu w 1996.
Jacek Moczadło - gitara; kolejny Jacek grający z Kobranocką (w kapeli od 2004), nagrywał materiał na „Sterowany jest ten świat” i już pozostał.

SZTYWNY PAL AZJI

Sztywny Pal Azji – polski zespół rockowy, który największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. Grupa Sztywny Pal Azji powstała na początku 1986, założona została przez gitarzystę, a zarazem głównego twórcę repertuaru – Jarosława Kisińskiego oraz Leszka Nowaka, Pawła Nazimka, Janusza Dedę i Andrzeja Turka. Pierwszy sukces kapela odniosła na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku, gdzie zespół prezentował styl popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu. Grupa zakwalifikowała się do "złotej dziesiątki", a piosenka „Nasze reggae” stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Rok później premierę miała debiutancka płyta zespołu zatytułowana „Europa i Azja”. Największe przeboje pochodzące z tego albumu, „Spotkanie z...” oraz „Wieża radości, wieża samotności” bardzo szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego. Na płycie gościnnie wystąpił Ryszard Wojciul, który wkrótce potem stał się członkiem zespołu.
W pełnym składzie Sztywny Pal Azji wystąpił m.in. na Festiwalu w Jarocinie w latach 1987, 1988 i 1989, Festiwalu Życia w Warszawie w 1987, w warszawskiej Stodole (1988), na Rock Opolu (1988). Zespół wziął także udział w trasach Krajowej Sceny Młodzieżowej (1987 i 1989). W roku 1988 grupa wzięła udział w realizacji zachodnioniemieckiego filmu mówiącego o polskim rocku pt. „Dzień Solidarności”.

PROLETARYAT

Polski zespół rockowy, powstał w listopadzie 1987 r. Muzycy zadebiutowali w maju 1988, biorąc udział w jednym z lokalnych przeglądów. W 1989 roku zakwalifikowali się do festiwalu w Jarocinie, w którym wystąpili zdobywając Nagrodę Publiczności. W 1990 roku zespół wystąpił ponownie na festiwalu w Jarocinie. Jeszcze przed tym występem grupa rozpoczęła prace nad debiutanckim albumem „Proletariat”, który ukazał się w roku następnym. Jesienią muzycy przystąpili do rejestracji kolejnej płyty Proletaryat, która również ukazała się w roku następnym. Na wiosnę 1993 roku muzycy przystąpili do nagrań albumu „Czarne Szeregi”, który ukazał się jesienią. W marcu 1997 roku, w dziesiątą rocznicę powstania Proletarytu, wydali płytę „The Best of…”, zawierającą nagrania z całego okresu działalności. W 1999 roku ukazał się album „Made in U.S.A”. Jesienią 2003 na 15-lecie istnienia zespołu na CD ukazał się materiał z kasety „Revolt”. W 2006 roku ukazały się płyty „ReC” i „Recycling”. We wrześniu 2010 roku ukazała się kolejna płyta Proletaryatu zatytułowana „Prawda”. 13 kwietnia 2015 roku nakładem Agencji Artystycznej MTJ ukazał się ostatni jak dotąd album zespołu zatytułowany „Oko za oko”.

Proletaryat to absolutna legenda polskiej sceny rockowej. Od samego początku, poruszając się w estetyce crossover, łączyli perfekcyjnie punk, hard core i metal. Kiedy dodamy do tego, mocne, zaangażowane i bardzo bezpośrednie teksty, łatwo znaleźć odpowiedź z czego wynika do dziś trwająca fascynacja zespołem. Duża ilość koncertów, piosenki na listach przebojów i przede wszystkim ogromna rzesza wiernych, zdeklarowanych fanów to sytuacja, do której dąży każdy muzyk. Proletaryatowi się udało.

RÓŻE EUROPY

Milion sprzedanych płyt, tysiące koncertów w całej Polsce, występy w USA, Anglii, Austrii, we Włoszech! Róże Europy oferują muzykę pełną przebojowości, autentyczności, ciekawej warstwy literackiej oraz uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania. To jest zawsze lokomotywa szalonej muzyki z rockową energią, która porywa publiczność ze sobą. Tak jest wszędzie, gdzie grają. Oni lubimy koncertować, a publiczność lubi bawić się z nimi.
Ostatnią płytę zespół wydał 13 grudnia 2013 roku z okazji 30-lecia. Album nosił tytuł „Zmartwychwstanie” i zawierał same premierowe piosenki.

Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
  • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
  • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
  • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
  • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.