Kup bilet Kup bilet z noclegiem

LAJ XIII - LOUIS SCLAVIS QUARTET / ŁUKASZ OJDANA SOLO

Opis

Koncert będzie zorganizowany zgodnie z obecnym reżimem sanitarnym oraz wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Do sprzedaży wprowadzona zostanie jedynie połowa dostępnych miejsc w Wytwórni. 

 

Organizator: Wytwórnia
Bilety siedzące w cenie: 30 zł z kartą zniżkową / 40 zł bez karty zniżkowej

 

 

...Więcej informacji o zniżkach...

Prosimy o zachowanie paragonu fiskalnego, który jest podstawą do zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania koncertu! (Regulamin klubu)
 

 

CZĘŚĆ I: ŁUKASZ OJDANA SOLO

 

ŁUKASZ OJDANA to pianista i kompozytor znany jazzowej publiczności przede wszystkim ze znakomitego trio RGG, z którym nagrywa i koncertuje od 2013 roku. Ojdana przez trzy lata był członkiem ostatniego kwartetu Tomasza Stańko, obecnie współtworzy także kwintet Zbigniewa Namysłowskiego. Jego dotychczasowa dyskografia liczy 9 wielokrotnie nagradzanych i wyróżnianych albumów.

Podczas Letniej Akademii Jazzu muzyk zaprezentuje swoją pierwszą w pełni autorską płytę zatytułowaną Kurpian Songs & Meditationsna której mierzy się z tradycyjnymi melodiami kurpiowskimi. Jak sam wyjaśnia: Zastanawiając się nad swoją muzyczną tożsamością doszedłem do wniosku, że najbardziej inspirującą i naturalną dla mnie materią są treści wywodzące się z dziedzictwa kulturowego mojego kraju. Efektem tych poszukiwań jest płyta o niezwykle intymnym i szczerym charakterze, pozbawiona kalkulacji i oglądania się na trendy, zarejestrowana niemal w jednym podejściu, bez realizatorskich sztuczek i dziesiątek godzin spędzonych w studiu. Wybór takiej właśnie tematyki – choć może wydawać się dość oczywisty – nie był pozbawiony wyzwań. Jak podkreśla sam pianista, w pieśniach kurpiowskich zainteresowało go to, że z racji ograniczonego stroju instrumentu, na którym gra, nie może ich w pełni odwzorować. Tradycyjny sposób wykonania tych melodii wykorzystuje skale zbudowane z ćwierćtonów, niemożliwe do uzyskania przy konwencjonalnie nastrojonym fortepianie.

 

CZĘŚĆ II: LOUIS SCLAVIS QUARTET

 

LOUIS SCLAVIS, wirtuoz gry na saksofonie sopranowym, klarnecie oraz klarnecie basowym, to niewątpliwie jeden z najważniejszych europejskich jazzmanów swojego pokolenia. Na scenie niemal od pięciu dekad, a od 20 lat nagrywający dla prestiżowej wytwórni ECM. Współpracował z wieloma najwyższej sławy jazzmanami, w tym z: Anthonym Braxtonem, Cecilem Taylorem i grupą Brotherhood Of Breath – Chrisa McGregora. Laureat wielu prestiżowych nagród. Jego ogromny talent w 1991 roku doceniła m.in. Wielka Brytania przyznając mu British Jazz Award.  

LOUIS SCLAVIS poza muzyką jazzową tworzy także dla teatru i filmu. Niezwykle ciekawym projektem, do którego Sclavis skomponował muzykę, był inspirowany sztukami pięknymi, niemy francuski film "Dans la nuit". Interesującym przedsięwzięciem artysty jest także seria utworów opartych na historii i kulturze Neapolu w interpretacji dzieła francuskiego artysty Ernesta Pignona-Ernesta.

W Łodzi muzyk zaprezentuje swój najnowszy materiał z płyty „Characters on a Wall”, który nagrał wraz z pianistą Benjaminem Maussayem, basistką Sarah Murcia i perkusistą Christophem Lavergne prezentując głównie autorskie kompozycje w niezwykle ciekawej stylistyce nowoczesnego jazzu.

Jak sam podkreśla, jego kompozycje odzwierciedlają stan ducha wywołany wcześniejszym obcowaniem z dziełami malarskimi. Natchnieniem dla Sclavisa stały się ponownie postacie kolażowych form graficznych na ścianach domów wielkich miast, których autorem jest właśnie Ernest Pignon-Ernest.

Na scenie Wytwórni zabrzmią perfekcyjne partie solowe Louisa Sclavisa, uzupełnione o łagodne akcenty fortepianu, finezyjne popisy solowe kontrabasu i perfekcyjne dźwięki perkusji.

 

xxx

Letnia Akademia Jazzu jest realizowana dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.
 
Koncert jest współfinansowany ze środków Instytutu Francuskiego w Polsce.

 

Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
  • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
  • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
  • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
  • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.