Kup bilet Kup bilet z noclegiem

LAJ XIII - WOJTCZAK/PIOTROWICZ „PLASTIC POETRY” / EMIL MISZK & THE SONIC SYNDICATE

Opis

Koncert będzie zorganizowany zgodnie z obecnym reżimem sanitarnym oraz wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Do sprzedaży wprowadzona zostanie jedynie połowa dostępnych miejsc w Wytwórni. 

 

Organizator: Wytwórnia
Bilety siedzące w cenie: 30 zł z kartą zniżkową / 40 zł bez karty zniżkowej

 

 

...Więcej informacji o zniżkach...

Prosimy o zachowanie paragonu fiskalnego, który jest podstawą do zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania koncertu! (Regulamin klubu)
 

 

W niedzielny wieczór na naszej scenie pojawią się czołowi artyści trójmiejskiej sceny jazzowej.

 

I CZĘŚĆ: WOJTCZAK/PIOTROWICZ „PLASTIC POETRY”

 

IREK WOJTCZAK (SAKSOFONY) I KAMIL PIOTROWICZ (FORTEPIAN) to duet wykonawców sceny muzyki improwizowanej. Z przekonaniem sięgają do źródeł klasyki, jazzu, polskiego folkloru, prowadząc narrację w stronę totalnej spontaniczności.

 

Album „PLASTIC POETRY”, który muzycy  zaprezentują podczas 13. Letniej Akademii Jazzu, jest zapisem improwizowanej sesji, która została zarejestrowana w listopadzie 2018 podczas trasy koncertowej duetu w południowej Polsce.

Sam duet tak określa kontekst tego dzieła:

„Plastik, chemiczne tworzywo sztuczne oraz poezja, nosząca szeroką symbolikę sztuka wieloznaczna – tworzą współczesny, definitywny kontrast, odnosząc się jednocześnie do świata oczywistości i nieautentyczności oraz intuicyjnego świata niejednoznaczności” .

 

Kamil Piotrowicz - pianista i kompozytor. Nominowany do nagrody "Fryderyk 2017" za drugi autorski album "Popular Music" wraz z Kamil Piotrowicz Sextet. Ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w klasie kompozycji prof. Leszka Kułakowskiego na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz w kopenhaskim Rhythmic Music Conservatory. Otrzymał kilka nagród kulturalnych m in. "Młody Twórca Kultury" Miasta Gdańska, Zachodniopomorską Nagrodę Kulturalną "Pro Arte", "Pomorska Nadzieja Artystyczna". Jest liderem i członkiem zespołów: Kamil Piotrowicz Sextet, LAWAAI, Wojtczak/Piotrowicz Plastic Poetry, Minim Experiment, Ådselæder, HALVAA, Il Mare Mi Dice Le Cose. Koncertował w: Danii, Szwecji, Niemczech, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i Polsce.

 

Irek Wojtczak – saksofonista, aranżer, edukator, twórca nieprzewidywalny, wymykający się jednoznacznym definicjom muzyki. Znakomicie wpisał się w polską scenę muzyczną gdzie jako saksofonista nagrał ponad czterdzieści albumów. Od lat jest animatorem polskiej muzyki ludowej, która stała się inspiracją do jego trzech albumów: „Direct Memory Access”, „Play it again” oraz „Folk Five” z udziałem nowojorskich muzyków The Fonda/ Stevens Group. Album ten został doceniony przez czołowych amerykańskich krytyków magazynów All About Jazz i The New York City Jazz Record takich jak: Karl Ackermann, C. Michael Bailey, Budd Kopman czy Ken Waxman. Utwór z płyty Irek Wojtczak Folk Five ukazał się na samplerze dołączonym do brytyjskiego miesięcznika muzycznego The Wire (listopad 2015).

 

 

 

 

 

 

 

 

II CZĘŚĆ: EMIL MISZK & THE SONIC SYNDICATE

W drugiej części tego sierpniowego wieczoru wystąpi oktet złożony z czołowych artystów młodego pokolenia w Polsce, którego liderem jest EMIL MISZK. Muzycy współtworzący ten zespół to wirtuozi swoich instrumentów, mający „supermoce", których nie boją się stosować podczas koncertów. Siłę zespołu stanowi niespieszny charakter działań - „Idąc powoli, zajdziesz dalej”. Wspaniali ludzie, z którymi spędzanie czasu sprawia ogromną radość. Każdy, mimo młodego wieku, jest doświadczonym artystą z ogromnym dorobkiem i potencjałem twórczym. Spotkanie tych ośmiu indywidualności na jednej scenie stanowi wyjątkowe wydarzenie, gdyż występ tego rodzaju ansambli to rzadko spotykane zjawisko.

Pierwsza płyta zespołu, „Don’t Hesitate!”, otrzymała nagrodę Akademii Fonograficznej

FRYDERYK 2019 w kategorii Jazzowy Debiut Roku.

 

Emil Miszk

Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w specjalności trąbka i Akademii Muzycznej w

Bydgoszczy w specjalności trąbka naturalna. Jego styl opiera się na starciu dwóch energii - z jednej

strony przynależności do tradycji, z drugiej totalnej wolności. Jest to efektem współpracy z takimi

artystami jak: Markus Stockhausen, Sławek Jaskułke, Marcin Masecki czy Mitch & Mitch.

Współtworzy wiele formacji związanych z trójmiejskim środowiskiem muzycznym: Algorhythm,

Sławek Jaskułke Sextet, Dominik Bukowski Quartet, Kamil Piotrowicz Sextet, kwartet trąbek

barokowych Tubicinatores Gedanenses. Czterokrotnie nominowany do nagrody Akademii

Fonograficznej FRYDERYK.

 

 

Skład:

Emil Miszk – trąbka

Kuba Więcek – saksofon altowy

Piotr Chęcki – saksofon tenorowy

Paweł Niewiadomski – puzon

Michał Zienkowski – gitara

Szymon Burnos – fortepian

Konrad Żołnierek – kontrabas, gitara basowa

Sławek Koryzno – perkusja

 

Instrukcja bezpieczeństwa uczestnika wydarzenia:

1. Organizator powołuje na wydarzenie koordynatora do spraw zdrowotnych do zadań związanych z dbałością o zachowanie wszelkich ustalonych procedur oraz stałego kontaktu z wyznaczoną osobą z właściwej powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.

2. Organizator udostępnia widzom nie więcej niż połowę liczby miejsc siedzących. Rzędy będą zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami.

3. Uczestnik Imprezy ma obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zobowiązany jest do samodzielnego zaopatrzenia się w materiały ochrony osobistej tj. maseczkę lub cześć garderoby zasłaniającą usta i nos.

4. Uczestnik Imprezy ma obowiązek przed wejściem na teren imprezy złożyć pisemne oświadczenie lub wcześniej drogą elektroniczną, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. W oświadczeniu należy przekazać organizatorowi dane kontaktowe które organizator jest zobowiązany przekazać Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym w przypadku wystąpienia zagrożenie epidemiologicznego podczas Imprezy. Dane zebrane przez organizatora będą przechowywane przez 30 dni.

5. Na terenie wydarzenia organizator rozmieści środki do dezynfekcji oraz tablice informacyjne przypominające o obowiązku noszenia maseczek i zachowania dystansu m.in. 1,5 metra.

6. Uczestnicy są zobowiązani do zachowania dystansu 2 m. w kolejce na Imprezę.

7. W celu ograniczenia czasu przebywania w kolejce Uczestnicy mogą posiadać tylko nerki/ małe torebki, obowiązuje zakaz wnoszenia toreb/plecaków większych niż format A4.

8. Uczestników imprezy obowiązuje dezynfekcja dłoni przy wejściu do obiektu i wyjściu.

9. Uczestnicy będą wpuszczani na teren imprezy w odstępach czasowych.

10. Organizator rekomenduje używanie elektronicznych wersji biletów przez uczestników oraz płatności bezgotówkowe na terenie imprezy.

11. Organizator udostępni środki do mycia i dezynfekcji dostępne na terenie imprezy, m.in. w toaletach oraz przy wejściach na teren imprezy i wyjściach, z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością.

12. Organizator udostępni wyłącznie bezdotykowe podajniki na ręczniki papierowe.

13. Organizator umieści w widocznych miejscach instrukcje mycia rąk według rekomendacji GIS z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością .

14. Depozyt oraz szatnia są wyłączone z użytku podczas Imprezy.

15. Organizator umożliwi zakup maseczek ochronnych na terenie imprezy.

Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
  • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
  • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
  • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
  • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.