Kup bilet Kup bilet z noclegiem

Lao Che

Opis

Organizator: Wytwórnia

Bilety (miejsca stojące):

 

Po koncercie - afterparty z DJ-em

 

 

Lao Che, jeden z najpopularniejszych zespołów alternatywnych w Polsce, wystąpi na scenie Wytwórni 5 grudnia.

 

Muzyka Lao Che to połączenie różnych gatunków: rocka, elektroniki, funku i hip hopu. Na uwagę zasługują również wyjątkowe teksty Huberta Dobaczewskiego, które znalazły się w podręcznikach do języka polskiego dla szkół średnich.

 

Zespól Lao Che w październiku 2012 wydał piątka płytę; wszystkie jego krążki zdobywały uznanie fanów i krytyków.

O ogromnym zainteresowaniu zespołem świadczą występy na największych festiwalach muzycznych w kraju, m.in:

 

•             Woodstock (2005, 2006, 2008, 2010)

•             Trasa Lao Czełsaw Tour (razem z Czesław Śpiewa - 13 wspólnych koncertów marzec 2011 / październik 2011)

•             Męskie Granie 2011, 2013

•             Cieszanów 2012

•             Around The Rock 2013

•             OFF Festival (2007, 2008, 2010)

•             Eco Union of Rock Festival (2009)

•             Gdańsk Dźwiga Muzę (2013)

•             Seven Festival 2011

•             Jarocin (2008, 2010, 2012)

•             Heineken Open’er - scena główna (2008, 2010, 2013)

•             Fama Rock Festiwal (2010, 2013)

 

Zespól koncertował także w Niemczech, Czechach, na Litwie oraz w Anglii, Irlandii i Irlandii Północnej.

 

„Gazeta Wyborcza”, podsumowując rok 2005 w polskiej muzyce, uznała album za „wydarzenie numer 1”. Robert Sankowski uzasadniał tę ocenę: „Zespół (...) uniknął banału, ale jednocześnie nie wpadł też w pułapkę patosu. Przełożył dramat 63 dni warszawskiego powstania na język muzyki rockowej zrozumiały dla współczesnego odbiorcy. Tym samym udowodnił, że takie tematy mogą być zarówno inspirujące dla popkulturowych twórców, jak i interesujące dla odbiorców ich twórczości”. Krzysztof Varga na łamach „Dużego Formatu” (cykliczny dodatek do „GW”) pisał: „To jest bez wątpienia pierwsza piątka polskich płyt rockowych ostatniego dwudziestolecia, może nawet pierwsza piątka, jeśli liczyć od czasów płyty numer jeden w historii polskiego rocka, a więc «czarnego» albumu Brygady Kryzys”.

 

Słuchacze radiowej Trójki nadali „Powstaniu...” tytuł Albumu Roku.

 

We wrześniu 2008 roku za płytę „Gospel” zespół dostał  od radiowej Trójki nagrodę „Mateusza 2008”, uważaną za jedną z najbardziej prestiżowych nagród muzycznych w Polsce.

 

W grudniu 2008 zespół otrzymał Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego. „Na uznanie zasługuje twórczość zespołu inspirowana tematami historycznymi związanymi z narodem polskim i jego dziejami, charakteryzująca się ciekawą i nietuzinkową oprawą muzyczną, która wnosi nową wartość do polskiej sceny muzycznej” – uzasadniono w werdykcie.

W sierpniu 2010 zespół otrzymał Nagrody m. st. Warszawy dla wybitnych warszawiaków działających na rzecz rozwoju stolicy: ludzi kultury, nauki i sztuki.

 

We wrześniu 2010 teledysk do utworu „Życie jest jak Tramwaj” zdobył nagrodę za najlepszą animację na Festiwalu Filmów Yach w Gdyni.

 

W roku 2011 muzycy wyruszyli w trasę koncertową z zespołem Czesław Śpiewa; okazała się ona ogromnym sukcesem. W siedmiu koncertach wzięło udział ponad 8 tysięcy widzów. Ponadto Lao Che został zaproszony do udziału w trasie koncertowej „Męskie Granie”, wspólnie z Voo Voo, Lechem Janerką, Leszkiem Możdżerem.

 

W lipcu 2012 zespół został odznaczony przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
  • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
  • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
  • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
  • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.