Kup bilet Kup bilet z noclegiem

Premiera książki „Łódź, k…! Szkic do portretu filmowej Łodzi”

Opis

18 października, godz. 19

Premiera książki „Łódź, k…! Szkic do portretu filmowej Łodzi”

Koncert Jazzowego Chóru Wytwórni

Organizator: Fundacja Wytwórnia

Wstęp wolny

 

Zapraszamy do Wytwórni na premierę książki Dominiki Kawczyńskiej „Łódź, k...! Szkic do portretu filmowej Łodzi”. Spotkanie poprowadzi Marzena Bomanowska.

Po nim na naszej scenie wystąpi Jazzowy Chór Wytwórni >

 

„Łódź, k…!” to 12 rozmów z ludźmi kina i opowieści o 22 filmach, które kręcono w Łodzi.

 

 

Historię Andrzeja Wajdy o „Ziemi obiecanej” uzupełniają wspomnienia Małgorzaty Laurentowicz-Granas. Dowiadujemy się z nich m.in., dlaczego autor „Popiołu i diamentu” sięgnął po powieść Reymonta i jakie niefortunne zdarzenia towarzyszyły jej adaptacji.

Posłuchaj walca z „Ziemi obiecanej” >

 

O tym, co działo się na planie „Vabanków”, które sceny budziły największe zainteresowanie ekipy przy okazji pracy nad „Seksmisją” i jaki wpływ na nakręcenie „Kingsajzu” miała Beata Tyszkiewicz, mówi Juliusz Machulski.

Posłuchaj muzyki z „Vabanku” >

 

 

Ciekawi, co czuje się po zejściu do kanału, dlaczego Robert Więckiewicz na planie „W ciemności” był wielokrotnie na granicy płaczu i dlaczego na planie „Gorączki” ekipa miała problem z psami, powinni sięgnąć po wywiad z Agnieszką Holland.

Zobacz trailer „W ciemności” >

 

Jak wyglądała lekcja samotności Wojciecha Marczewskiego, można sprawdzić, czytając rozmowę poświęconą „Ucieczce z kina Wolność”.

Zobacz łódzkie dachy w „Ucieczce z kina Wolność” >

 

Wywiad z Filipem Bajonem przybliża kulisy powstawania „Arii dla Atlety”; to doskonała lektura dla tych, którzy zastanawiają się, gdzie Władysław Góralewicz (Krzysztof Majchrzak) został pobity i upokorzony przez braci Absów, a Bolcio (Roman Wilhelmi) polował na kota, którego potem upiekł i zjadł. Cezary Pazura zdradza, co działo się w akademikach Filmówki i dlaczego patrzy na Łódź inaczej niż Marek Koterski.

 

 

 

Dlaczego czasami warto w plan filmowy przemienić miejsca, z którymi jesteśmy bardzo związani, dowiemy się od Piotra Trzaskalskiego, reżysera „Ediego” i „Mojego roweru”.

Zobacz trailer „Mojego roweru” >

 

Autor „Alei gówniarzy” po raz pierwszy przyzna, ile Piotra Szczepańskiego jest w jego bohaterach.

Łódź jako centrum Ziemi >

 

O demonie Łodzi przeczytamy w rozmowie z Mariuszem Grzegorzkiem.

Zobacz trailer „Jestem twój” >

 

O kulisach realizacji „Wymyku” opowie Greg Zgliński, a o „Obywatelu”, który będzie miał premierę na początku listopada – Jerzy Stuhr.

Zobacz trailer „Wymyku” >

 

 

Chcemy zabrać Państwa wraz z filmowcami w podróż po filmowej Łodzi. Nie wymaga ona długich przygotowań, pieniędzy i ciężkich waliz, lecz tylko otwartej głowy i odrobiny wyobraźni, która pozwoli przenieść się w czasie i zobaczyć na łódzkich ulicach kamery na statywach, klapsy, reżyserskie krzesła, porozstawiane światła.

 

I ludzi, dających temu miastu nieśmiertelność.

 

Autorem okładki jest Andrzej Pągowski, artysta grafik, który projektował plakaty m.in. do filmów Woody'ego Allena, Ingmara Bergmana, Federico Felliniego, Roberta Altmana i Milosa Formana, a w Polsce współpracował m.in. z Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Kieślowskim, Januszem Kijowskim, Krzysztofem Zanussim, Agnieszką Holland i Krystyną Jandą.

Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
  • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
  • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
  • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
  • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.