Kup bilet Kup bilet z noclegiem

Soundedit'19 - Misia Furtak, Mick Harvey plays Gainsbourg, Stanisław Soyka i goście

Opis

Organizator: Soundedit
Bilety stojące na płytę: 111 zł, dostępne na stronach ticketmaster.pl, bilety24.pl i biletomat.pl oraz stacjonarnie w kasie klubu Wytwórnia i w sieci salonów Empik oraz Media Markt.


Gala wręczenia nagrody „Człowieka ze Złotym Uchem” to punkt kulminacyjny każdej edycji Festiwalu Soundedit. Dotychczas statuetkę odebrało trzydziestu ośmiu krajowych i zagranicznych producentów muzycznych. Podczas 11. edycji Festiwalu nagrodę otrzymają: Mick Harvey, Jan Borysewicz i Stanisław Soyka. Do tego grona dołączają dwie światowe sławy: Steve Albini i Craig Leon.

Podczas 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit nagroda "Człowieka ze Złotym Uchem" powędruje do Australijczyka Micka Harvey'a oraz Stanisława Soyki w uznaniu za „szczególną wrażliwość muzyczną oraz kunszt słowa”. Nagrody zostaną rozdane podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 26 października w Wytwórni. Galę uświetnią występy obu artystów. Stanisław Soyka planuje zaprosić do udziału w swoim koncercie znakomitych przyjaciół. Przed Galą wystąpią Misia Furtak oraz Mick Harvey, który na jedynym w tym roku koncercie w Polsce zagra utwory Serge'a Gainsbourga.

Do znakomitego grona wyróżnionych dołączają dwaj producenci, którzy w branży uchodzą za prawdziwe i niepokorne sławy. Steve Albini zostanie uhonorowany statuetką w uznaniu za „całokształt dokonań w dziedzinie produkcji muzycznej”, natomiast Craig Leon otrzyma nagrodę za „pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej”, zagra również na afterparty w sobotę 26 października. Obaj spotkają się z festiwalową publicznością.


Harvey to australijski multiinstrumentalista, producent i kompozytor. Występował m.in. z zespołami: Nick Cave and the Bad Seeds, Crime And The City Solution, The Birthday Party oraz The Boys Next Door. Produkował nagrania PJ Harvey, Nicka Cave'a, Rowlanda S. Howarda czy Anity Lane. Od lat nie ukrywa swej miłości do twórczości Serge'a Gainsbourga. Wydał cztery albumy z własnymi interpretacjami muzyki i tekstów francuskiego piosenkarza. Ostatni z nich "Intoxicated Women" zawiera głównie duety z różnymi wokalistkami.


Stanisław Soyka to wokalista, instrumentalista, kompozytor. Już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości oraz jej braku, utwory o tęsknocie i spełnieniu. Nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad trzydzieści albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom. 

Jego najnowsza płyta nosi tytuł "Muzyka i słowa Stanisław Soyka". To pierwsza tak osobista artystyczna wypowiedź Soyki od piętnastu lat. Artysta muzycznie określa nowy album jako folk z przymrużeniem oka, ale – jak dodaje – można na nim usłyszeć późne lata 70., rhythm & bluesa, wpływy reggae, a także po prostu ballady. Podczas Gali w Wytwórni Stanisław Soyka zostanie uhonorowany statuetką "Człowieka ze Złotym Uchem" w uznaniu za "szczególną wrażliwość muzyczną oraz kunszt słowa". Do udziału w koncercie artysta zaprosił wyjątkowych gości.Natalia Niemen
– osobowość i głos artystki należą do jednych z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych dzisiejszej muzyki polskiej. Zarówno w tworzeniu dźwięków, jak i w wyrazie wokalnym artystka inspiruje się starym soulem, rhytm’n’bluesem, rock’n’rollem, ekspresją pieśniarzy flamenco, ale także chorałem gregoriańskim oraz muzyką cerkiewną. W sztukach pięknych ukochała sobie szczególnie włoski renesans, malarstwo prerafaelitów oraz dość szeroko pojęty modernizm.

Jest bowiem nie tylko wokalistką, altowiolistką, autorką muzyki i tekstów, ale także artystką sztuk plastycznych, w której to dziedzinie jest samoukiem. Z muzyką i sztuką związana jest od najmłodszych lat. Jednym z ostatnich dotychczasowych projektów Natalii są „Piosenki mojego dzieciństwa”. Jest to realizacja jednego z muzycznych marzeń artystki. Z towarzyszeniem wybornych muzyków jazzowych i rockowych śpiewa utwory wokalistów, do których słuchania zachęcał ją Czesław Niemen, jej tata.

Czesław Mozil
– od lat tworzy i wykonuje trudną do sklasyfikowania oryginalną muzykę, noszącą ślady kabaretu, rocka, a nawet punk rocka. Artysta określa swoją twórczość mianem „popu” lub „alternatywnego popu” z „podtekstem punkowym”. Mozil to piosenkarz, kompozytor, akordeonista, a także osobowość telewizyjna. Jest znany przede wszystkim jako lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. W 2008 r. wydał nakładem wytwórni Mystic debiutancki album, zatytułowany „Debiut”. Sześć tygodni po premierze płyta uzyskała status złotej, trzy miesiące później – platynowej, a ostatecznie – podwójnej platynowej.

Artysta wydał autobiografię „Nie tak łatwo być Czesławem”, z Acid Drinkers wykonał balladę Metalliki „Nothing Else Matters”, był jurorem w X Factor, współpracował jako dziennikarz z Eska Rock i Radiem Zet. Został wyróżniony nagrodą „Sojusznika roku” przez Kampanię Przeciw Homofobii.


Znamienici goście to nie jedyna niespodzianka, jaką przygotował Stanisław Soyka. W repertuarze pojawią się również utwory, które do tej pory wcale lub bardzo rzadko były wykonywane przez artystę na żywo. Będzie z to z pewnością piosenka Depeche Mode „Somebody” oraz utwór Nicka Cave’a „Into My Arms”.


Steve Albini to urodzony w Pasadenie, w słonecznej Kalifornii, Amerykanin o włoskich korzeniach. Muzyk, dziennikarz muzyczny oraz inżynier dźwięku. Jego przygoda z muzyką rozpoczęła się podczas rekonwalescencji po złamanej nodze, kiedy to zaczął grać na gitarze basowej. W szkole średniej chodził na lekcje gry na tym instrumencie oraz zaczął interesować się punk rockiem. Po latach nadal podkreśla swoje zamiłowanie do gitarowego brzmienia mówiąc, że: „dobry hałas jest jak orgazm”. Miłością do punk rocka „zaraził” go jego przyjaciel. Dorastał przy dźwiękach muzyki takich zespołów, jak The Stooges, The Ramones czy Kraftwerk.

Najbardziej znanym z albumów, jakie produkował Albini jest „In Utero” Nirvany. Była to ostatnia studyjna płyta zespołu, którego działalność zakończyła tragiczna śmierć Kurta Cobaina. To właśnie frontmanowi Nirvany zależało na współpracy ze Stevem, który brał udział przy stworzeniu kilku ulubionych albumów muzyka. Sam Albini nie należał do fanów twórczości Nirvany, mimo to zgodził się na współpracę.Craig Leon
 dorastał na Florydzie, gdzie uczył się prywatnie gry na klawiszach, komponowania i muzykologii. Współpracował z lokalnymi zespołami, nagrywając jako klawiszowiec i aranżer płyty z gatunku R&B oraz rocka w przeróżnych studiach, m.in. w studio Criteria w Miami. Leon przeniósł się na Manhattan na początku lat 70., gdzie przyjął stanowisko A&R w wytwórni Sire pod kierownictwem Gottehrera i jego partnera Seymoura Steina. Tam był odpowiedzialny za odkrycie i wczesny rozwój Ramones, Talking Heads, Suicide oraz wielu innych artystów. Wyprodukował pierwszy album Ramones i skoncentrował się również na wspieraniu „ryzykownych” europejskich nagrań, których nie chciano wydać w USA.

Craig wyprodukował także album, który był powrotem Blondie na scenę – „No Exit” (1999) i pracował nad albumami: „Curse of Blondie” (2003), Marka Owena (z Take That), Jeana Luca de Meyera, Front242, The Chills, a także The Fall, Jesus Jones, New Fads, Eugenius oraz Shonen Knife. Warto zauważyć, że w 1999 roku Craig stał się jedynym producentem w historii brytyjskiej listy przebojów, który wydał popowy singiel nr 1: Blondie – „Maria” i zupełnie inny, klasyczny album nr 1: Izzy – „Libera Me” w tym samym roku.


Sobotni wieczór otworzy wokalistka, basistka, autorka tekstów i kompozytorka – Misia Furtak. Laureatka „Paszportu Polityki”, Fryderyka i nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Dawniej frontmanka zespołu Très.B, grała również solowo jako Misia Ff. Za pracę z kwintetem Wojtka Mazolewskiego nagrodzona Złotą Płytą. Zagrała kilkaset koncertów w całej Europie i Japonii, między innymi na festiwalach: The Great Escape, Liverpool Soundcity, Tallin Music Week, Europavox, MIDEM i wielu innych. 


25 stycznia 2019 r. ukazał się jej nowy album pod tytułem „Co przyjdzie?" (wyd. Agora)który już teraz zbiera znakomite recenzje wśród polskich krytyków. O swoim najnowszym krążku Misia Furtak mówi tak: "To jest płyta o zmianach. Zarówno gwałtownych, jak i tych następujących powoli. O strachu przed nimi i ich nieodwracalnością, konieczności zadawania pytań, pragnieniu odroczenia katastrofy, próbie budowania szalup i nadziei, że mimo wszystko nie będziemy ich potrzebować". Artystce na koncertach towarzyszy znakomity skład: współautorka trzech kompozycji na płycie "Co przyjdzie?" i połowa duetu tęskno - Hania Rani (piano, wokal) oraz klarnecistka - Michalina Bieńko.

Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
  • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
  • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
  • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
  • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.