Kup bilet Kup bilet z noclegiem

Urbanator Days / Warsztaty

Opis

Wstęp na warsztaty: wolny

 

Otto Williams, Femi Temowo i Xantone Blacq – to tylko niektóre z gwiazd, które przyjadą na tegoroczną edycję Urbanator Days, odbywającą się w 1 i 2 grudnia w Łodzi. Michał Urbaniak już po raz ósmy organizuje unikalne w światowej skali wydarzenie. Na jednej scenie obok uznanych osobowości jazzu, rapu czy soulu staną najzdolniejsi młodzi muzycy, by wspólnie zagrać jam session. Pomysłodawcą i organizatorem Urbanator Days jest Michał Urbaniak. Ten międzynarodowej sławy muzyk to saksofonista, kompozytor i oczywiście skrzypek, a od niedawna także aktor. W filmie „Mój rower” Piotra Trzaskalskiego zagrał z sukcesem jedną z głównych ról. Wcześniej - za muzykę do „Długu” Krzysztofa Krauzego - otrzymał Złotego Lwa na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Świat o nim usłyszał, kiedy zagrał na płycie „Tutu” Milesa Davisa. Dwie dekady później jego nazwisko zwyciężyło w plebiscycie na najwybitniejszego muzyka jazzowego magazynu „Down Beat” aż w pięciu kategoriach.

 

Nie dziwi zatem, że Michał Urbaniak działa jak magnes. Od ośmiu lat ściąga do Polski na Urbanator Days najbardziej gorące nazwiska światowej sceny jazzu, solu i rapu.

 

Tegoroczną edycję wydarzenia zaszczyci swoją obecnością Troy Miller – kompozytor, aranżer, pianista, a przede wszystkim wirtuoz perkusji. Finalista programu Young  Musician Of The Year, organizowanego przez BBC. Od 2007 roku pracował z Amy Winehouse. Współtworzył muzykę do tegorocznego, oscarowego zwycięzcy „Zniewolonego” w reż. Steve’a McQueena. Miłośników brzmień gitary ucieszy zapewne obecność na Urbanatorze Femi Temowo. Talent rozwijał w Londynie, a potem w USA. Tworzył z Wyntonem Marsalisem, Georgem Bensonem i Andreą Bocellim.

 

Ze Stanów Zjednoczonych przyleci również znakomity basista Otto Williams – muzyczne szlify zdobywał w światowej stolicy muzyki współczesnej - Nowym Jorku. Grał m.in. z Chaka Khan, Ray’em Charlesem i Keziah Jonesem. Na scenie pojawi się także Xantone Blacq – multiinstrumentalista, producent muzyczny, wokalista i pianista o niezwykłej charyzmie. Pierwsze występy muzyczne dawał już w wieku trzech lat, grając w kościele na kongach, kubańskich bębnach. Współtworzył m.in. z Nigelem Kennedym i z Amy Winehouse.

 

Listę zamyka Michael “Patches” Stewart (trąbka). Ten niezwykle uzdolniony muzyk urodził się w Nowym Orleanie, światowej stolicy jazzu. Grał z Marcusem Millerem, ale jeździł też w tournée z takimi gwiazdami, jak Babyface, Diana Ross, Whitney Houston.

 

1 grudnia wszyscy muzycy poprowadzą warsztaty muzyczne. Najzdolniejsi uczestnicy zostaną zaproszeni do wspólnego występu na koncercie Urbanator Days. 

 

Koncert odbywa się pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi. Sponsorem Urbanator Days jest PGNiG.

 

Tak było w Warszawie: 

 

Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
  • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
  • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
  • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
  • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.