Kup bilet Kup bilet z noclegiem

Repertuar

LIPIEC

Premiera spektaklu "Upadłe Miasto" - 1 lipca

Punktem wyjścia do spektaklu "Upadłe miasto", produkcji Grupy TARTAK, jest historia Detroit - amerykańskiego miasta-legendy, będącego symbolem przemysłowego rozkwitu, jak również spektakularnego upadku. Klęska tego miejsca doprowadziła do skażenia środowiska, a ludziom odebrała możliwość normalnego bytu. Zostawieni sami sobie, bez pomocy, potraktowani przez polityków jak część zepsutego miasta. Artyści oddają głos mieszkańcom, na co dzień pomijanym w publicznym dyskursie. W jednej chwili zaglądają za zasłonę politycznej tajemnicy, a także do leśnych zagajników. Wskrzeszają miasta, które zdążyły upaść i przeminąć, a także z nadzieją spoglądają w przyszłość, rysując wizje metropolii mających dopiero nadejść.

Kup bilet

Spektakl "Upadłe Miasto" - 2 lipca

Punktem wyjścia do spektaklu "Upadłe miasto", produkcji Grupy TARTAK, jest historia Detroit - amerykańskiego miasta-legendy, będącego symbolem przemysłowego rozkwitu, jak również spektakularnego upadku. Klęska tego miejsca doprowadziła do skażenia środowiska, a ludziom odebrała możliwość normalnego bytu. Zostawieni sami sobie, bez pomocy, potraktowani przez polityków jak część zepsutego miasta. Artyści oddają głos mieszkańcom, na co dzień pomijanym w publicznym dyskursie. Wskrzeszają miasta, które zdążyły upaść i przeminąć, a także z nadzieją spoglądają w przyszłość, rysując wizje metropolii mających dopiero nadejść.

Kup bilet

Beth Hart

Po trzyletniej przerwie powraca do Polski nominowana do Grammy fenomenalna wokalistka Beth Hart. Lipcowe koncerty będą częścią trasy promującej wydaną pod koniec zeszłego roku płyty “Fire On The Floor”.

10. Letnia Akademia Jazzu: Kamil Piotrowicz Sekstet / Trio Możdżer, Rantala, Wollny

Zapraszamy na koncert inaugurujący jubileuszową edycję Letniej Akademii Jazzu! Na scenie przy Łąkowej 29 pojawi się trzech wybitnych pianistów jazzowych. Trio w składzie Leszek Możdżer, Iiro Rantala oraz Michael Wollny zaprezentuje m.in. Arię z Wariacji Goldbergowskich Jana Sebastiana Bacha czy kompozycję Rantali Tears of Esbjorn napisaną dla tragicznie zmarłego pianisty. W pierwszej części koncertu wystąpi dla Państwa Kamil Piotrowicz Sekstet.

Kup bilet

10. Letnia Akademia Jazzu

Zapraszamy na jubileuszową, 10. edycję Letniej Akademii Jazzu w Łodzi. W tym roku impreza trwa od 18 lipca do 31 sierpnia. Na scenie przy Łąkowej 29 będziemy gościć między innymi Trio Leszek Możdżer / Iiro Rantala / Michael Wollny, amerykaństą wokalistkę China Moses, norweski duet Sidsel Endresen & Stian Westerhus, gwiazdy polskiej sceny jazzowej - Masecki & Rogiewicz, Maciej Obara Quartet, Gadt / Chojnacki / Gradziuk, Nikolę Kołodziejczyka z orkiestrą AUKSO oraz solistami Samuelem Blaserem i Tomaszem Dąbrowskim. Nie zabraknie młodych, ambitnych zespołów: Kamil Piotrowicz Sekstet, Ada Derlak Trio, Kuba Więcek Trio i Cracow Jazz Collective. W tym roku odbędzie się także piąta edycja mistrzowskich warsztatów jazzowych INTL Jazz Platform zakończona koncertem finałowym uczestników.

Kup bilet

10. Letnia Akademia Jazzu: Cracow Jazz Collective

Jednym z założeń Letniej Akademii Jazzu jest prezentacja wschodzących gwiazd sceny jazzowej, których praca, talent, ambicje i kreatywność zaczynają być dostrzegane przez szerszą publiczność i krytyków. 20 lipca na dużej scenie festiwalowej wystąpi młody zespół jazzowy pod przywództwem Mateusza Gawędy – Cracow Jazz Collective. Podczas występu w Wytwórni zespół w głównej mierze zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty „No More Drama”, a także przypomni wyjątkowe nagranie „Seant” Andrzeja Trzaskowskiego.

Kup bilet

10. Letnia Akademia Jazzu: China Moses

China Moses, to amerykańska wokalistka wykonująca jazz, soul i RnB o urzekającym, mocnym głosie. Gwiazda wystąpi w Wytwórni w ramach 10. Letniej Akademii Jazzu i zaprezentuje utwory z ostatniej, entuzjastycznie przyjętej przez krytyków i publiczność płyty zatytułowanej „Nightintales”.

Kup bilet
SIERPIEŃ

10. Letnia Akademia Jazzu: Sidsel Endresen, Stian Westerhus -Mistrzowski Koncert INTL Jazz Platform

Nieodłącznym elementem tej edycji festiwalu będzie Intl Jazz Platform, czyli warsztaty jazzowe, w ramach których koncert mistrzowski da duet pochodzący z Norwegii – genialna wokalistka Sidsel Endresen i gitarzysta Stian Westerhus.

Kup bilet

10. Letnia Akademia Jazzu: Koncert uczestników INTL Jazz Platform / Masecki, Rogiewicz

Kolejnymi gośćmi X Letniej Akademii Jazzu będzie duet Masecki, Rogiewicz. Duet ten łączy w swoich kompozycjach elementy wirtuozerii tradycyjnego jazzu z muzyką klasyczną. Podczas 10. Letniej Akademii Jazzu artyści przedstawią wspólny projekt zatytułowany „Ragtime”. Muzycy przywrócą do życia tę zapomnianą nieco formę muzyczną, charakteryzującą się silnie synkopowanym rytmem. Projekt przedstawiać będzie legendarne utwory jazzowe z lat 20. w nowoczesnej, odświeżonej odsłonie. Pierwszą część koncertowego wieczoru stanowić będzie występ wszystkich uczestników INTL Jazz Platform.

Kup bilet

10. Letnia Akademia Jazzu: Aga Derlak Trio / Gadt, Chojnacki, Gradziuk „Reneiscence”

Przy Łąkowej 29 będziemy gościć trio Gadt | Chojnacki | Gradziuk, które na festiwalowej scenie zaprezentuje materiał z najnowszej płyty „Reneissance”, na którą składają się kompozycje inspirowane kanonem dzieł kompozytorskich epoki renesansu, tj. pieśniami liturgicznymi, psalmami, a także utworami świeckimi. Dzieła te przedstawione są w sposób swobodny i wyrywający się określonym regułom muzyki renesansu, okraszone ponadto sporą dawką improwizacji. Pierwszą część wieczoru uświetni młody, wielokrotnie nagradzany (w tym Fryderykiem 2016!) zespół Aga Derlak Trio.

Kup bilet

10. Letnia Akademia Jazzu: Kuba Więcek Trio / Maciej Obara Quartet ”Impressions on Górecki”

W repertuarze 10. Letniej Akademii Jazzu nie brakuje polskich gwiazd. W sierpniu będziemy gościć Maciej Obara Quartet. Ten wybitny polski saksofonista jazzowy postanowił wziąć na warsztat kompozycje Henryka Mikołaja Góreckiego, tworząc ambitne, niezwykle intrygujące połączenie muzyki jazzowej i klasycznej. LAJ to festiwal światowych premier. Maciej Obara Quartet „Impressions on Górecki” jest jednym z projektów specjalnych tegorocznej edycji festiwalu. Pierwszą część wieczoru uświetni zaś Kuba Więcek Trio.

Kup bilet
WRZESIEŃ

Kayah i Bregović

Kayah i Goran Bregović po 17 latach przerwy ponownie łączą siły i wyruszają w wielką trasę koncertową. Artyści wystąpią wspólnie na 7 koncertach w Polsce. Swój kultowy repertuar z płyty "Kayah i Bregović" zagrają w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, Poznaniu, Łodzi oraz Szczecinie.

Cohen i Kobiety

Cohen i Kobiety. Niezwykle poruszający koncert piosenek Leonarda Cohena w wykonaniu równie niezwykłych kobiet. Utwory w przekładzie Macieja Zembatego zinterpretują na nowo czołowe polskie wokalistki reprezentujące różne style, różne pokolenia. Na jednej scenie w łódzkim klubie Wytwórnia wystąpią: Matylda Damięcka, Ania Dąbrowska, Martyna Jakubowicz, Gaba Kulka, Iza Lach, Anita Lipnicka, Grażyna Łobaszewska, Maria Peszek, Julia Pietrucha, Renata Przemyk, Natalia Przybysz i Daria Zawiałow. Niezapomniane "In My Secret Life", "Suzanne" czy "Dance Me To The End Of Love" zyskają nowy, kobiecy wymiar.

Kup bilet

Maryla Rodowicz DIVA TOUR

W ramach Finałowej Trasy Koncertowej 2017/2018 kultowa polska diva, Maryla Rodowicz, wystąpi w Wytwórni.

Kup bilet
PAŹDZIERNIK

Siesta w drodze: Lura

Kolejna odsłona Siesty w Drodze Marcina Kydryńskiego zawita do Łodzi w październiku. Artystka, która tym razem wystąpi na scenie przy Łąkowej 29 z pewnością sprawi, że nie straszne będą jesienne temperatury i zmienna pogoda. Lura przywiezie ze sobą energię wprost z Wysp Zielonego Przylądka!

Kup bilet

Me And That Man

Kolaboracja Adama Nergala Darskiego i Johna Portera w postaci zespołu Me And That Man przyjeżdża do Łodzi. Podczas koncertu w Wytwórni usłyszymy debiutancki album grupy zatytułowany „Songs Of Love And Death".

Kup bilet

Kabaret Młodych Panów

Jeżeli czytasz ten tekst, to już jesteś na dobrej drodze do szczęścia – nie jesteś wśród 3% analfabetów w Europie! Mało tego, jesteś krok od wzięcia udziału w najnowszym spektaklu Kabaretu Młodych Panów pt. “BOGOWIE”.

Kup bilet

Soundedit '17

Festiwal Soundedit od początku istnienia przedstawia i przybliża wszelkie aspekty związane z muzyką i jej produkcją. Do ogłoszonych już występów - Skalpel i Michael Nyman - dołączają zatem nowi goście. Daniel Miller, producent płyt Depeche Mode, powraca do Łodzi by zagrać swój set DJ-ski. Brian Griffin, wybitny fotograf muzyków, otworzy wystawę, na której światową premierę będzie miała jego książka „Pop”. W Wytwórni wystąpi legenda muzyki elektronicznej - Gary Numan.

Kup bilet

Soundedit 17 Gary Numan / Daniel Miller

Trent Reznor z Nine Inch Nails o Gary'm Numanie mawiał tak: „Zawsze byłem pod wrażeniem sposobu, w jaki Gary Numan znalazł swój własny głos. Było to niezwykłe, zrobił to odważnie i bez wahania. Widzę, jak robię to, czego nauczyłem się od niego”. Prince dodawał: „Nadal są ludzie, którzy próbują zrozumieć na czym polega geniusz Gary’ego Numana”. Artysta wystąpi w Wytwórni w ramach Soundedit '17 już 27 października. Po koncercie zapraszamy na DJ set w wykonaniu Daniela Millera.

Soundedit '17 - The Residents, Marek Biliński

The Residents to ikona w świecie muzyki eksperymentalnej. Mają na koncie przełomowe prace w dziedzinie elektroniki, trance’u, punku czy industrialu. Zespół jest jedną z największych tajemnic w świecie muzyki. Nikt nie zna prawdziwiej tożsamości artystów. Specjalny koncert przeznaczony dla publiczności Soundedit przygotuje również mistrz i pionier polskiej muzyki elektronicznej – Marek Biliński.

Kup bilet

ØRGANEK

Formacja ØRGANEK powraca do Łodzi z koncertem promującym ostatnie wydawnictwo - "Czarna Madonna". Na scenie przy Łąkowej 29 zobaczymy ich 31 października.

Kup bilet
LISTOPAD

Agnieszka Chylińska Forever Child TOUR 2017

Agnieszki Chylińskiej nie trzeba nikomu przedstawiać. Niekwestionowana królowa rocka, obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Kontrowersyjna, charyzmatyczna, do bólu szczera i nieprzewidywalna. W swojej obecnej twórczości wprawnie łączy muzykę taneczną z rockową energią, gitary z elektroniką, mocny wokal z klubowymi brzmieniami. Po siedmiu latach przerwy powróciła z albumem "Forever Child" i znów skradła serca publiczności. W łódzkiej Wytwórni artystka pojawi się ponownie już 5 listopada!

Kup bilet

In memory of George Michael

Gorąco przyjęte wydarzenie „In Memory of George Michael” pod kierownictwem Grzegorza Urbana, z udziałem takich solistów jak: Kasia Rościńska, Maciej Starnawski i Michał Szafraniec rusza w trasę. 12 listopada zawita do łódzkiej Wytwórni.

Kup bilet

Natalia Przybysz

Natalia Przybysz powraca z kolejnym solowym albumem zatytułowanym "Światło Nocne". Artystka w ramach trasy promującej krążek wystąpi jesienią w Wytwórni!

Kup bilet

Kasia Kowalska Akustycznie

Kasia Kowalska - jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystek ciesząca się dużą popularnością wystąpi w łódzkiej Wytwórni 28 listopada. Będzie to koncert w wyjątkowej, akustycznej odsłonie, podczas którego w niecodziennych aranżacjach usłyszymy największe przeboje artystki.

Kup bilet
GRUDZIEŃ

Piotr Bałtroczyk

O Piotrze Bałtroczyku: Urodzony jakiś czas temu, co zaczyna być widoczne, choć nie natarczywie. Wiele lat temu Bałtroczyk był poetą lirycznym, piszącym wiersze o tym, że życie smutne jest raczej, a świat nie jest dobrze skonstruowany. Otrzymywał wówczas Bałtroczyk nagrody za swą twórczość: dyplomy wieszał gdzie bądź, nagrody finansowe beztrosko trwonił. Potem - zazdroszcząc kolegom powodzenia u płci - stał się Bałtroczyk tzw. Poetą-pieśniarzem.

Kup bilet

Andrzej Piaseczny 25 Tour

Z okazji 25-lecia zapraszamy Państwa w muzyczną podróż sentymentalną przez lata, które spędziliście Państwo razem z Artystą. Podczas trasy 25 Tour artysta odwiedzi najpiękniejsze sale koncertowe w Polsce.

Kup bilet

Kortez

W grudniu do Wytwórni ponownie zawita Kortez - laureat Fryderyka 2016, obdarzony niezwykłym głosem, muzyczną wrażliwością i niezaprzeczalnym talentem. Artysta zagra w Łodzi już 9 grudnia i będzie to koncert w ramach trasy promującej jego nowe wydawnictwo.

Kup bilet

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. 101 z 2002 r. poz. 926 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej kierowanej do mnie za pomocą środków komunikacji elektronicznej w szczególności poczty elektronicznej zgodnie z przepisem art. 10 ust 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 144 z 2002 r. poz. 1204)

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.