Kup bilet Kup bilet z noclegiem

12. LAJ - KARNET FESTIWALOWY

Opis

Karnety festiwalowe w cenie: 140 zł z kartą zniżkową / 150 zł bez karty zniżkowej;

Karnet festiwalowy obejmuje wszystkie wydarzenia 12. LAJ

...Więcej informacji o zniżkach...


W drugim tygodniu lipca rusza kolejna edycja Letniej Akademii Jazzu! Przez całe wakacje będziemy prezentować najbardziej wartościowe zjawiska międzynarodowej sceny jazzowej, ekscytujące kolaboracje muzyczne, obiecujących debiutantów oraz prawdziwe legendy jazzu! Od 11 lipca do 29 sierpnia łódzka (i nie tylko) publiczność będzie mogła spędzić czwartkowe wieczory słuchając i doświadczając koncertów w wykonaniu najwybitniejszych przedstawicieli gatunku.

Jedenaście poprzednich odsłon Letniej Akademii Jazzu wysoko postawiło poprzeczkę tegorocznej edycji. Melomanów zapewniamy, że i tym razem sprostaliśmy wyzwaniu. Zaproszeni przez nas muzycy są przedstawicielami jazzu z najwyższej półki, znanymi ze swojej kreatywności, artystycznych osiągnięć i międzynarodowych kooperacji.

Dwunasta Letnia Akademia Jazzu odkrywa przed publicznością całą gamę kolorów, jakimi mieni się jazz. Nie zabraknie standardów jazzowych i improwizacji, odniesień do korzeni gatunku za sprawą afrykańskich brzmień, soulu, bluesa i gospel. Zaprezentujemy artystów francuskiej, amerykańskiej i polskiej sceny jazzowej. Na naszej scenie pojawią się amerykańskie legendy: wirtuoz gitary i jeden z najwybitniejszych jazzmanów naszych czasów Bill Frisell oraz saksofonista Joe McPhee jako gość specjalnym tria Mikołaja Trzaski. Z Francji przyjedzie do nas skrzypek Clement Janinet z projektem O.U.R.S. –  Ornette Under the Repetitive Skies, a ze Szwajcarii wspaniała wokalistka z polsko-japońskimi korzeniami: Yumi Ito.

Podobnie jak rok temu, również i w te wakacje serca publiczności skradną odważne, silne i utalentowane kobiety. Gościć będziemy amerykańską wokalistkę jazzowo-soulową, córkę wielkiego Bobbiego McFerrina – Madison McFerrin. Kolejną niespodzianką będzie amerykańska wokalistka gospel Michelle David, która wystąpi wraz z siedmioosobowym zespołem „The Gospel Sessions”.

Spośród polskich gwiazd zobaczymy i usłyszymy wspomniane trio Mikołaja Trzaski, Jerzego Małka z międzynarodowym kwintetem, Wojciecha Jachnę z projektem Jachna/Mazurkiewicz/Buhl, Piotra Damasiewicza i jego band Power of The Horns z udziałem Macieja Obary i Dominika Wani oraz trio Marcina Wasilewskiego, świętujące w tym roku 25-lecie wspólnej działalności scenicznej.

Nie zabraknie zdolnych adeptów INTL Jazz Platform, których poczynania artystyczne z uwagą obserwujemy: duetu Raczkowski & Kostka oraz tria Szymona Miki.

Finał Letniej Akademii Jazzu będzie roztańczony i śpiewający, zaprosiliśmy bowiem wybitnego muzyka Krzysztofa Herdzina i wokalistę Jarka Wista, którzy zaprezentują największe przeboje Franka Sinatry w swingowych aranżacjach.

Nieodłącznym elementem tej edycji festiwalu będą kreatywne warsztaty jazzowe INTL Jazz Platform (22 – 25 lipca), podczas których już po raz siódmy w Wytwórni spotkają się młodzi muzycy z różnych krajów Europy, aby pod okiem wybitnych europejskich jazzmanów w ciągu czterech dni uczyć się od siebie, wymieniać zdobytymi doświadczeniami, tworzyć i wykonywać muzykę. Zakończeniem warsztatów będzie Koncert Finałowy wszystkich uczestników na wielkiej scenie (25 lipca).

Tegoroczna edycja Letniej Akademii Jazzu będzie wyjątkowa za sprawą dołączenia organizatorów (tj. Fundacji Wytwórnia) do europejskiego projektu współpracy Jazz Connective, który ma na celu m.in. wzmocnienie kompetencji młodych artystów na rynkach europejskich i promocję muzyki jazzowej w zasięgu globalnym. W ramach tego projektu między 22 a 25 lipca muzycy jazzowi będą mogli uczestniczyć w specjalnie zorganizowanych seminariach i spotkaniach z promotorami – przedstawicielami polskich i zagranicznych festiwali, zaś publiczność zobaczy i usłyszy za darmo wyjątkowych artystów z Europy, słynących ze swojej oryginalności i talentu. Na scenie Wytwórni zagra trio fortepianowe Enemy z pianistą Kitem Downesem na czele (22 lipca), polski duet Backspace tworzony przez Zbyszka Chojnackiego i Łukasza Czekałę (23 lipca), francuski zespół MONA z charyzmatyczną liderką Elodie Pasquier na klarnecie basowym (23 lipca) oraz słoweńska pianistka Kaja Draksler w solowym projekcie (24 lipca).

12. Letnia Akademia Jazzu odbywać się będzie między 11 lipca a 29 sierpnia, koncerty w każdy czwartek o godzinie 19:00. Szykuje się więc prawdziwe święto melomanów, warto zapisać te daty w swoich kalendarzach. Bilety na każdy koncert w cenie 30 zł / 40 zł, karnety festiwalowe 140 zł / 150 zł. Na koncerty w ramach Jazz Connective między 22 a 24 lipca wstęp jest wolny.

Letnia Akademia Jazzu jest realizowana dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Łodzi.

Warsztaty INTL Jazz Platform dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Jazz Connective jest współorganizowane przez Instytut Adama Mickiewicza w ramach międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100 towarzyszącego setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, finansowane ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 oraz ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu Kreatywna Europa.

Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
  • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
  • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
  • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
  • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.