Kup bilet Kup bilet z noclegiem

Gala Energii Kultury 2017

Opis

 

 

 

To już dziewiąta edycja plebiscytu Energia Kultura. W grudniu czytelnicy Gazety Wyborczej Łódź oraz widzowie telewizji TOYA zostali poproszeni o wskazanie wydarzeń, które zachwycały w minionym roku. Spośród nadesłanych propozycji wyłoniono finałową jedenastkę, a ostateczny głos należy właśnie do Państwa. Które wydarzenie podobało się Państwu najbardziej? Odpowiedź poznamy w piątek, 19 stycznia, w trakcie uroczystej gali w klubie Wytwórnia. Głosować można za pośrednictwem formularzy internetowych, które znajdują się na stronie http://lodz.wyborcza.pl/lodz/energia-kultury-2017.html oraz http://tvtoya.pl/energia_kultury. Głosowanie potrwa do 19 stycznia do godz. 12:00.

W tym roku do grona nominowanych należą:

1. Ogólnopolska premiera „Powidoków” w Łodzi
2. Wystawa „Superorganizm. Awangarda i doświadczenie przyrody”
3. Spektakl „Czarownice z Salem” w reż. Mariusza Grzegorzka
4. Spektakl „Triumf Woli” Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego
5. Koncert „Cohen i Kobiety”
6. Musical „Les Miserables” w reż. Zbigniewa Maciasa
7. Zdobycie dla Łodzi tytułu Miasta Filmu UNESCO
8. Wystawa „Montaże. Debora Vogel i nowa legenda miasta”
9. Herta Müller na Salonie Ciekawej Książki
10. „Dom ze snów” w Muzeum Pałac Herbsta
11. Koncert „3 Dźwięki Komedy”ENERGIA KULTURY to organizowany od 2009 roku wspólnie przez Telewizję TOYA, Gazetę Wyborczą - Łódź, Klub Wytwórnia oraz Narodowe Centrum Kultury plebiscyt na najważniejsze łódzkie wydarzenie kulturalne poprzedniego roku oraz na człowieka roku łódzkiej Kultury.

Idea Energii Kultury, to zasługa Barbary Mrozińskiej-Badury, prezes TV Toya oraz Barbary Piegdoń-Adamczyk, ówczesnej redaktor naczelnej Gazety Wyborczej w Łodzi, które osiem lat temu wpadły na pomysł realizowania plebiscytu z państwa decydującym udziałem. Od tego czasu wspólnie organizujemy to, z każdym rokiem coraz bardziej prestiżowe, wydarzenie.

Plebiscyt ten polega na wyłonieniu w drodze głosowania najważniejszego łódzkiego wydarzenia kulturalnego minionego roku oraz nagrodzenia człowieka roku łódzkiej kultury, a następnie ogłoszenia jego zwycięzców na uroczystej Gali, organizowanej w Klubie Wytwórnia i transmitowanej przez Telewizję TOYA.

Plebiscytowymi nagrodami są tzw. kołyski Newtona - urządzenia pokazujące, jak energia przenosi się w świecie materii. Jedna z kulek wykonana jest ze szczerego złota. Laureat może po nią sięgnąć, kiedy będzie potrzebował kapitału na realizację kolejnych wyzwań.

W naszym Plebiscycie od zawsze spotykają się masowe wydarzenia i mniejsze, ambitne realizacje, bowiem oprócz organizacyjnego rozmachu liczą się także nowatorski pomysł, wysoki artystyczny poziom i efekt, który sprawia, że lepiej myślimy o naszym mieście.


Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. 101 z 2002 r. poz. 926 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej kierowanej do mnie za pomocą środków komunikacji elektronicznej w szczególności poczty elektronicznej zgodnie z przepisem art. 10 ust 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 144 z 2002 r. poz. 1204)

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.