Kup bilet Kup bilet z noclegiem

L.U.C & Rebel Babel Ensemble & Goście: „100 Lat Polskiej Muzyki Filmowej” - koncert urodzinowy

Opis

Organizator: Wytwórnia i DoubleTree by Hilton Łódź
Bilety: 65 zł z kartą zniżkową / 75 zł bez karty zniżkowej

...Więcej informacji o zniżkach...

29 września świętować będziemy 5. urodziny hotelu DoubleTree by Hilton Łódź oraz 10-lecie Wytwórni. Zwieńczeniem wspólnego jubileuszu będzie koncert w wykonaniu jazzowo-folkowo-hip-hopowego big bandu Rebel Babel Ensemble zatytułowany „100 Lat Polskiej Muzyki Filmowej”. Będzie to podróż przez 100 lat polskiej muzyki filmowej. Na deskach Wytwórni pojawią się artyści sceny muzycznej i teatralnej, którzy na nowo zinterpretują mniej i bardziej znane kompozycje filmowe. Podczas koncertu planowany jest także specjalny epizod poświęcony łódzkiej kinematografii. Autorem projektu i jego współwykonawcą jest Łukasz L.U.C Rostkowski, laureat Paszportu Polityki i Mateusza Trójki.

Rebel Babel Ensemble to założony w 2015 roku przez L.U.C-a i Johna Feata międzynarodowy, transkulturowy Big Band łączący solistów, kompozytorów, tekściarzy oraz amatorskie i zawodowe orkiestry. Pretendent do miana największego zespołu świata działający pod patronatem Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W ciągu 3 lat pod jego sztandarem w całej Europie zagrało ponad 7000 muzyków z Polski, Niemiec, Szwecji, Hiszpanii, Czech, Białorusi, Węgier, Słowacji, Ukrainy, Litwy i Portugalii. Projekt umożliwia studentom i amatorom z różnych krajów wymianę energii i koncertowanie z zawodowcami oraz gwiazdami (m.in. Grubsonem, Kayah, Kalibrem 44, Czesławem Mozilem, Melą Koteluk, Promoe czy Rapsusklei). Big Band za pomocą muzyki ma na celu przekraczanie barier kulturowych i prezentowanie piękna odmiennych języków w lingwistycznym i muzycznym znaczeniu. Konglomerat wykonuje utwory z pogranicza różnych stylistyk, łącząc ze sobą folk, jazz, elektronikę i muzykę współczesną.Tym razem RBE połączy te gatunki z muzyką filmową. Podczas urodzinowego koncertu na scenie Wytwórni obok L.U.C–a wystąpią: wybitny pianista i kompozytor Krzysztof Herdzin, nagrodzony dwoma Fryderykami polski saksofonista Maciej Obara, uznany w kręgach hip-hopowych kompozytor i aranżer Pawbeats, wokalistka jazzowa Dorota Miśkiewicz, żeńska część polsko-ukraińskiego składu DAGADANA, wokalista Piotr Zioła, aktorka Małgorzata Kożuchowska oraz Słupecka Nadzwyczajna Orkiestra Dęta. Artyści przedstawią własne interpretacje repertuaru wybitnych twórców muzyki filmowej, o których świat mógł już usłyszeć, jak również tych mniej znanych, ale równie wartych promowania w Polsce i na świecie kompozytorów. Tego wieczoru nie zabraknie więc kompozycji Krzysztofa Komedy, Bronisława Kapera, Henryka Kuźniaka, Jana A.P. Kaczmarka, Władysława Daniłowskiego, Aleksandra Tansmana czy Henryka Warsa w klasycznych oraz nowych aranżacjach.

Projekt ten jest kolejnym, ważnym etapem na drodze artystycznej L.U.C-a.

To dla mnie bardzo ważny moment i piękna chwila – mówi Artysta. – Łączenie muzyki z obrazem zawsze było moją wielką pasją. Dzięki Rebel Babel Ensemble znajduję w końcu czas, motywację i przestrzeń na rozwój kompozytorski i zgłębianie muzyki filmowej, która zawsze była moją pasją. To pierwszy krok do realizacji założeń, które postawiłem sobie kilka lat temu. Nie mam zamiaru rezygnować z poetyki i wokalu, ale poprzez ten projekt chcę przyjrzeć się niesamowitym talentom polskich kompozytorów i rozwinąć swój warsztat, by móc tworzyć jeszcze lepszą i bogatszą muzykę do filmów.

Koncert „100 Lat Polskiej Muzyki Filmowej” w wykonaniu Big Bandu RBE jest doskonałym sposobem na podsumowanie 10-ciu lat istnienia klubu Wytwórnia na polskiej mapie kulturalnej oraz 5-ciu lat istnienia pierwszego DoubleTree by Hilton w Polsce, który filmowymi akcentami w swoich wnętrzach kontynuuje tradycję Łąkowej 29, a jego fasada uważana jest za największy pomnik polskiego filmu.

Dawne kompozycje, które otrzymają nowego ducha, dzięki nowoczesnym aranżacjom RBE i L.U.C-a, stanowić będą piękną i przemyślaną alegorię tego wyjątkowego miejsca przy ulicy Łąkowej 29 w Łodzi. Wykonane z niepowtarzalną energią i werwą przez Big Band złożony z zawodowych muzyków jazzowych zwanych jako „Rebel Babel Commanders”
oraz z orkiestry dętej wyczarują niepowtarzalną filmową atmosferę w dawnej hali Wytwórni Filmów Fabularnych.


ŁUKASZ „L.U.C” ROSTKOWSKI – jest producentem muzycznym, wokalistą, kompozytorem i autorem tekstów, a także performerem multimedialnym, reżyserem wideoklipów oraz koncertów.

Siedem lat życia poświęcił przygotowaniom do aplikacji adwokackiej, by ostatecznie zrezygnować z niej na rzecz działań twórczych. Od 2002 roku nagrał 16 studyjnych albumów konceptualnych, stworzył muzykę do wielu filmów, programów i spektakli. W muzyce celowo przekracza liczne gatunki, tworząc na pograniczu nu jazzu, trip-hopu, hip-hopu, reggae, folku, elektroniki i klasyki. Jego największą pasją jest łączenie muzyki z obrazem i słowem. Jest autorem filozofii, która mówi o czterech galaktykach sztuki, tj. traktowaniu Muzyki, Filmu, Grafiki i Słowa jako jednego sumarycznego przekazu.

W 2009 roku L.U.C stworzył cykl multimedialnych spektakli historycznych – nowoczesnych i artystycznych lekcji historii pt. „Zrozumieć Polskę”. W ramach tego projektu powstało 5 słuchowisk / koncertów / spektakli / widowisk multimedialnych: „39/89”, „Warsaw WAR/SAW”, „Kurier z Warszawy”, „Ibidem’40”, „Pilecki. Ucieczka do Wolności” oraz oczekujący na premierę w Muzeum II Wojny Światowej – „Bellum Symphonica”.

Rozmachem i odwagą swoich produkcji, eklektyzmem oraz stosowaniem niekonwencjonalnych rozwiązań muzycznych zyskał szacunek krytyków i dziennikarzy, otrzymując przy tym wiele doskonałych recenzji w najważniejszych magazynach kulturalnych oraz tytuł Artysty XXI wieku. Jego prace, a także charyzma, oryginalne performensy i edukacyjne projekty społeczne (takie jak promujące kulturę języka „Rymoliryktando” czy estetykę przestrzeni publicznej „Pospolite Ruszenie”) zostały docenione wieloma nagrodami m.in. Paszportem Polityki 2010 (za nowatorskie łączenie dziedzin i gatunków), Mateuszem Trójki 2013 w kategorii Muzyka Rozrywkowa – Wydarzenie (razem z Motion Trio), Wrocławską Nagrodą Muzyczną za płytę „39/89 Zrozumieć Polskę”, nagrodą Yach Film (za teledysk do „O energocyrkulacji i szczęściu"), nagrodą „Gwarancje Kultury” TVP Kultura, „Warto” Gazety Wyborczej czy „Ale Sztuka!”. L.U.C był również kilkukrotnie nominowany do Fryderyków (2005, 2007, 2008).

Komponował i nagrywał z wieloma wybitnymi instrumentalistami i wokalistami m.in. z Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Leszkiem Możdżerem, Kalibrem 44, Marią Peszek, Krystyną Prońko, Grubsonem czy islandzkim zespołem eksperymentalnym múm. Supportował Trickiego, The Prodigy, Taliba Kweli, Massive Attack i wielu innych światowej klasy artystów.

W 2018 roku na rynku ukazała się jego płyta zatytułowana „GOOD L.U.C.K”, na której artysta spotkał ze sobą muzyków (m.in. Bovska, Gutek, Sarsa, Robert Cichy, Laboratorium Pieśni) i aktorów (Katarzyna Figura, Wojciech Mecwaldowski, Tomasz Kot, Arek Jakubik czy Karolina Czarnecka).

 

 

Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
  • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
  • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
  • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
  • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.