Kup bilet Kup bilet z noclegiem

Marillion Weekend

Opis

7-9 kwietnia 2017

Organizator: Rock Serwis

Bilety w cenie 499 siedzące,399 stojące dostępne na Ticketpro i Eventim


Piątek, 7 kwietnia:

Otwarcie bram: 18:00
Walfad: 19:15 - 20:00
Marillion: 20:30 - 23:00
Bar otwarty do godziny 1:00


Sobota, 8 kwietnia:

Otwarcie bram: 18:30
Tides From Nebula 19.15 - 20.00
Marillion 20.30 - 23.00
Afterparty & rock disco do godziny 1:00


Niedziela, 9 kwietnia:

Otwarcie bram: 18:30
Fismoll: 19.15 - 20.00
Marillion: 20.30 - 23.00


Zespół Marillion, najwybitniejszy przedstawiciel tzw. nowej fali rocka progresywnego, który przyjął nazwę w hołdzie Tolkienowi od jego "Silmarillion", powstał w Aylesbury w 1979 r.


Początkowo w skład grupy wchodzili: gitarzysta Steve Rothery, basista Doug Irvine, klawiszowiec Brian Jelliman i perkusista Mick Pointer. Wkrótce dołączyli do nich wokalista Fish (Derek Dick) i basista Diz Minnitt (zastąpił Jellimana). W wyniku kolejnych przetasowań w zespole pojawili się klawiszowiec Mark Kelly i basista Peter Trewavas. Ustabilizowany skład był gotowy na podbój świata. Zadebiutowali mini-albumem "Market Square Heroes" (z 17-minutową suitą Grendel") i pełnowymiarowym "Script for a Jester's Tear" (1983).

Dzięki świetnym koncertom, na których w roli charyzmatycznego frontmana doskonale sprawdzał się Fish, zdobyli szerokie grono wiernych fanów, których liczba rosła z każdą kolejną nagrywaną płytą - "Fugazi" (1984) i "Misplaced Childhood" (1985). Ta ostatnia okazała się ich największym w karierze sukcesem komercyjnym, głównie dzięki singlowi "Kayleigh".

"Clutching At Straws" z 1987r. był ostatnim albumem studyjnym, na którym zaśpiewał Fish, zdecydowany rozpocząć karierę solową. Nowym wokalistą grupy został Steve Hogarth i to jego można usłyszeć na "Season's End", "Holidays In Eden", "Afraid Of Sunlight" i kolejnych niecierpliwie wyczekiwanych przez fanów wydawnictwach grupy. Muzyk, który wcześniej był członkiem zespołu The Europeans i How We Live oraz współpracował m.in. z The The i Julianem Cope'em, włożył w twórczość Marillion swoje serce i energię.

 

 

Przepowiednie rychłego upadku formacji szybko zostały rozwiane, ponieważ na swoich kolejnych albumach Hogarth wraz z pozostałymi członkami Marillion odświeżyli i na nowo zdefiniowali brzmienie grupy. Swoimi nowatorskimi, emocjonalnymi płytami zespół wkroczył na zupełnie nowe muzyczne obszary, nie przejmując się zbytnio kaprysami muzycznej mody czy radiowych playlist.

W 1997 r. fani dzięki internetowym wpłatom sfinansowali amerykańską trasę grupy, a muzycy w odpowiedzi stworzyli własną stronę internetową - pierwszą tego typu w Wielkiej Brytanii.

Po wydaniu w 1999 roku płyty marillion.com kwintet ostatecznie odrzucił widmo presji wytwórni nagraniowej, otwierając własną - z trafną nazwą Intact - w ten sposób uzyskując swobodę tworzenia najlepszej muzyki w swojej karierze.

W 2001r. podczas pracy nad albumem "Anoraknophobia" członkowie Marillion zdecydowali się na bezprecedensowy krok - poprosili fanów o zamawianie egzemplarzy rok przed premierą. 12 tysięcy osób pomogło nie tylko sfinansować nagranie, lecz również kampanię promocyjną i przy okazji dać początek zjawisku znanemu obecnie jako "crowdfunding".

 

 

Zespół powtórzył swój apel o składanie wcześniejszych zamówień przy okazji pracy nad swoim arcydziełem "Marbles" w 2004 roku. Tym razem pieniądze zostały przeznaczone na pokrycie kosztów kampanii promocyjnej wydawnictwa.

 

Szczęki całego świata muzycznego opadły, kiedy single "Don't Hurt Yourself" oraz "You're Gone" trafiły na brytyjską listę Top 20 (ten ostatni znalazł się aż na 7. miejscu). Całkiem nieźle jak na zespół, który nie korzysta z poparcia żadnej dużej wytwórni płytowej...

 

Po ponad trzydziestu latach działalności zespół nie zwalnia tempa, a jego muzykę odkrywają nowe pokolenia fanów. Jesienią 2016 roku zaproponują swój kolejny, osiemnasty już album studyjny "F.E.A.R."

 

 

Muzyka Marillion jest z natury trudna do zaklasyfikowania, a najlepiej można ją określić jako muzycznie eksperymentalny, lecz pełen emocji rock połączony ze skłaniającymi do głębszych przemyśleń tekstami.

 

W świecie pełnym ignorancji i ogólnej apatii Marillion wciąż przeciwstawia się wszelkim stereotypom i szufladkowaniu. Zespół przekształcił się w pulsującą życiem muzyczną potęgę, podobną do takich eksperymentatorów, jak Radiohead i Muse czy mistrzów w przekazywaniu emocji - The Blue Nile i Talk Talk.

 

Dla tych, którzy już pokochali Marillion, jest on czymś szczególnym. Dla wszystkich innych jest to romans, który tylko czeka na to, by zaistnieć.

 

Ale jeszcze bardziej unikatowym zjawiskiem jest to, że Marillion staje się coraz lepszy po ponad ćwierćwieczu swojego istnienia.

 
INFORMACJA DOTYCZĄCA WSTĘPU NA IMPREZĘ OSÓB NIEPEŁNOLETNICH:

Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia i chcą wziąć udział w koncercie, muszą być pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna) przez cały czas trwania imprezy. Jednocześnie informujemy, że każdy bilet umożliwia wstęp na wydarzenie jednej osobie – bilet dziecka nie jest upoważnieniem wstępu dla opiekuna.

Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. 101 z 2002 r. poz. 926 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej kierowanej do mnie za pomocą środków komunikacji elektronicznej w szczególności poczty elektronicznej zgodnie z przepisem art. 10 ust 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 144 z 2002 r. poz. 1204)

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.