Kup bilet Kup bilet z noclegiem

Ray Wilson - Genesis Classic

Opis

Organizator: Sollus Entertainment
Bilety: 129 zł, 149 zł do nabycia w kasie Wytwórni, w sieci sprzedaży Eventim oraz online na www.tixer.pl


Ray Wilson - kompozytor, autor tekstów, ceniony zwłaszcza za sceniczną charyzmę i zawsze wysoką formę koncertową. Został wyróżniony przez „Classic Rock Magazin" jako jeden z najwybitniejszych wokalistów Wielkiej Brytanii. Swoją klasę potwierdził współpracą z zespołem Genesis, gdy w 1996 roku zastąpił w roli wokalisty Phila Collinsa, dzięki swojej oryginalnej barwie głosu przywracając grupie artystyczny charakter, bardziej kojarzony z czasami, kiedy przed mikrofonem w zespole stał Peter Gabriel.

Wcześniej, w 1994 roku, debiutujący zespół Stiltskin z Rayem w składzie stworzył niezapomniany utwór „Inside”, który podbił listy przebojów (w tym był numerem 1 w Wielkiej Brytanii). Szkocki wokalista współpracował także z takimi artystami, jak Armin Van Buuren, RPWL czy Scorpions.

Mija już prawie 8 lat, od kiedy brytyjski wokalista i kompozytor zamieszkał w Poznaniu. Grając rocznie ponad 100 koncertów na całym świecie spokojnie mógłby znaleźć się w księdze rekordów Guinnessa.

Rok 2016 był dla Raya Wilsona bardzo owocny, na rynku pojawiły się aż dwa nowe albumy artysty - akustyczny “Song For a Friend” oraz “Makes Me Think of Home”, którego brzmienie jest bardziej elektryczne, rockowe. Albumy spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem na polskim rynku i pokazały dwa różne oblicza artysty. Pierwszy, dedykowany zmarłemu przyjacielowi, ukazuje niezwykłą zdolność Raya do tworzenia bardzo intymnych, poruszających utworów zaaranżowanych przy użyciu minimalnych środków wyrazu. Drugi jest dowodem na niezwykłą wyobraźnię i eklektyzm muzycznej wizji wokalisty, który nie boi się eksperymentować z bogatym instrumentarium i produkcyjnym rozmachem. Ponadto, Ray ma niezwykły dar hipnotyzowania słuchaczy swoimi opowieściami czerpiącymi inspiracje zarówno z własnych doświadczeń, przeżyć swoich bliskich, jak i niezwykle błyskotliwych obserwacji otaczającego go świata, naznaczonego czasem niepokoju. Przez ten mrok nie rzadko przebija się jednak promyk miłości i nadziei, które pozostają siłą napędową tego artysty.
27 kwietnia Ray Wilson przyjedzie do Łodzi w ramach trasy koncertowej "Genesis Classic". Szkocki frontman zaprezentuje zarówno największe przeboje grupy jak i materiał autorski.Artyście będzie towarzyszył zespół muzyków w największym, 7 osobowym, składzie. W repertuarze obok dobrze znanych przebojów jak: „Mama”, „Land of Confusion”, „Congo”, „Follow you Follow me” czy „Jesus he Knows me” pojawiają nie prezentowane wcześniej przez Raya kompozycje legendarnego Genesis oraz najnowsze solowe utwory Szkota.

-
Cieszę się, że wystąpimy w Łodzi. Tu zawsze mogę liczyć na wierną publiczność i serdeczne przyjęcie. Tym razem zagramy nowy program. Nie powinno też zabraknąć utworów, które zawsze jest dobrze przypomnieć. Bardzo dobrze wspominam ostatni koncert w Łodzi, przywozimy tym razem duży, rockowy skład. Wystąpią m.in.: mój brat Steve oraz świetny gitarzysta Ali Ferguson. Nie zabraknie oczywiście klasyków Genesis, w tym nie prezentowanych wcześniej kompozycji z albumu „Calling All Stations”. Zagramy także utwory z najnowszych albumów, pojawi się parę niespodzianek – mówi o łódzkim koncercie Ray Wilson.
INFORMACJA DOTYCZĄCA WSTĘPU NA IMPREZĘ OSÓB NIEPEŁNOLETNICH:
Osoby, które nie ukończyły 16 roku życia i chcą wziąć udział w wydarzeniu muszą być pod opieką rodzica (lub wskazanego przez niego opiekuna) przez cały czas trwania imprezy. Jednocześnie informujemy, że każdy bilet umożliwia wstęp na wydarzenie jednej osobie – bilet dziecka nie jest upoważnieniem wstępu dla opiekuna.
Osoby, które ukończyły 16 rok życia, a nie ukończyły 18 roku życia muszą mieć przy sobie oświadczenie ze zgodą na udział w imprezie, podpisane przez rodzica bądź prawnego opiekuna.

 

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. 101 z 2002 r. poz. 926 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej kierowanej do mnie za pomocą środków komunikacji elektronicznej w szczególności poczty elektronicznej zgodnie z przepisem art. 10 ust 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 144 z 2002 r. poz. 1204)

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.