Kup bilet Kup bilet z noclegiem

Soundedit '17: Skalpel / Gary Numan / Daniel Miller

Opis

Organizator: Soundedit
Bilety:
normalny - 115,00 PLN;
karnet - 190,00 PLN;
z kartą zniżkową (Karta Klubowa, Karta Absolwenta, Migawka elektroniczna) - 100,00 PLN;
karnet z kartą zniżkową - 170,00 PLN

Bilety i karnety dostępne są w sprzedaży: bilety24.pl, ticketpro.pl, biletomat.pl oraz w kasie Klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, bilety@wytwornia.pl)

...Więcej informacji o zniżkach...


Harmonogram:
19:00 Skalpel – specjalny koncert z okazji obchodów „stulecia awangardy polskiej”
20:30 Gary Numan – koncert
afterparty Daniel Miller (Mute/London) - DJ set


Festiwal Soundedit dołącza do obchodów 100-lecia Polskiej Awangardy. Pierwszy koncert przygotowuje duet nu jazzowy Skalpel, tworzony przez producentów Marcina Cichego i Igora Pudło. Skalpel jest w dużym stopniu zespołem dekonstrukcyjnym. Czerpiąc z muzyki przeszłości destyluje składniki, które uważa za wartościowe, atrakcyjne. Ze wspomnianych „destylatów” polskiego jazzu powstały kompozycje, jakie można znaleźć na płytach: „Skalpel” i „Konfusion”. Podobną strategię członkowie Skalpela stosowali też wobec muzyki poważnej.

Na wyjątkowym koncercie w Klubie Wytwórnia zespół połączy fascynacje jazzowe z reinterpretacjami utworów polskiej awangardy muzycznej. Odbywający się po raz 9. Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit od samego początku stara się, by prezentować autorskie projekty specjalne. Takim właśnie będzie koncert duetu Skalpel.

Skalpel jest zespołem elektronicznym, co więc naturalne - szacunkiem darzy dokonania Studia 
Eksperymentalnego Polskiego Radia. Zatem forma koncertu, przez swój collage’owy charakter, bliska będzie muzyce konkretnej i eksperymentom niegdyś dokonywanym przez manipulacje taśmą magnetofonową, a obecnie możliwych w środowisku cyfrowym.

Muzycy Skalpela obiecują, że podczas swojego występu będą „edytować dźwięki, zgodnie z nazwą łódzkiego festiwalu”. W wizualizacjach odwołają się do polskiego konstruktywizmu i op-artu. Po inspiracje sięgną również do książki P. Rypsona „Nie gęsi. Polskie projektowanie graficzne 1919–1949”. Podczas koncertu wykonany zostanie również utwór „Sculpture”, który znalazł miejsce w gronie prac prezentowanych w Polsce (Galeria Zachęta) i za granicą w ramach wystawy „Dzikie pola – historia awangardowego Wrocławia”.
 Skalpel został wyróżniony w 2006 r. nagrodą „Paszport Polityki”.Gwiazdą wieczoru koncertowego będzie brytyjski wokalista i kompozytor Gary Numan. Wpływ pioniera muzyki elektronicznej i industrialnej Gary’ego Numana jest uznawany przez różnorodną grupę największych artystów – od Prince’a przez Lady Gagę, Jacka White’a, Kayne’ego Westa, Becka Hansena, Queens Of The Stone Age, Foo Fighters aż po Nine Inch Nails. Wielu z nich współpracowało z Numanem i coverowało lub samplowało utwory z jego olbrzymiego katalogu.

Mimo iż Brytyjczyk wciąż tworzy w unikatowym i pionierskim stylu, nigdy nie przestaje wprowadzać do niego innowacji, na co dowodem jest najnowszy album muzyka – „Splinter (Songs From A Broken Mind)”. Dzięki tej płycie Numan po raz pierwszy od trzydziestu lat powrócił do czołówki brytyjskiej listy Billboard 200. Konsekwencją tego była trasa koncertowa „Splinter World Tour”, podczas której Brytyjczyk zagrał najwięcej koncertów od 1981 r. Zwieńczeniem tournée był największy od ponad trzydziestu lat występ Numana w legendarnym Hammersmith Apollo w Londynie.

Pierwszy po siedmiu latach pełny album studyjny wokalisty – „Splinter (Songs From A Broken Mind)” powstał we współpracy m.in. z gitarzystą Nine Inch Nails – Robinem Finckem oraz producentem Ade Fentonem. Dzięki nim udało się uzyskać najcięższy brzmieniowo i najbardziej udany krążek w dotychczasowej karierze Numana.

Podczas pisania i nagrywania najnowszej płyty, Brytyjczyk bardzo dużo koncertował, włączając w to trasę zorganizowaną okazji trzydziestej rocznicy wydania klasycznego i niezwykle wpływowego albumu „The Pleasure Principle”. Artysta został również zaproszony przez Trenta Reznora (wielkiego fana Numana) do przyłączenia się do występu Nine Inch Nails, by wykonać kilka piosenek, w tym „Cars” i „Metal”, które zespół coverował podczas trasy „Wave Goodbye” w 2009 r. Gary Numan współtworzył również singiel „My Machines” Battlesa, a jego muzyka pozostawała w centrum uwagi dzięki takim zespołom jak The Dead Weather Jacka White’a coverujacym klasyk „Are ‘Friends’ Electric?”.

Przeprowadzka Numana do Stanów Zjednoczonych pod koniec 2012 r. zintensyfikowała jego kreatywność i przyniosła pozytywny efekt w postaci wspominanego już albumu „Splinter (Songs From A Broken Mind)” nagranego w studiu w Los Angeles na początku 2013 r.

Unikatowy styl wokalu Numana wywołuje poczucie bezustannie pracującej maszynerii i lodowatego wyobcowania. Jednocześnie pobudza silne emocje „opakowane” elektronicznym hałasem. To właśnie  odnajdziemy na tak klasycznych albumach Numana jak: „Pleasure Principle” czy „Telekon”. Ta energia sprawia, że lojalna baza fanów artysty, tzw. Numanoidów, wciąż zyskuje nowych członków.

Gary Numan wystąpi podczas 9. edycji Festiwalu Soundedit promując swój nowy album „Savage”. Koncert odbędzie się w piątek, 27 października. Dzień później, również w Wytwórni, podczas uroczystej Gali artysta odbierze nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” za „pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji dźwięku”.


Daniel Miller jest założycielem i prezesem Mute, jednej z najbardziej innowacyjnych wytwórni muzycznych na Świecie. Label posiada w swym dorobku obszerny katalog „numerów 1” na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Brytyjczyka cechuje nowatorskie podejście do produkcji płyt, pracy artystycznej, jak i kierowania wytwórnią. Wizyta Daniela Millera w Łodzi jest bezpośrednio związana z promocją albumu fotograficznego „Pop”.

Od czasów założenia Mute, czyli 1978 r., wytwórnia przeszłą drogę od jednoosobowej działalności Millera, aż po międzynarodową firmę, która współpracowała z takimi gwiazdami jak: Depeche Mode, Grinderman, Nick Cave & The Bad Seeds, Goldfrapp, Maps, Richard Hawley, Erasure, Josh T. Pearson, S.C.U.M czy Big Deal. Założyciel firmy zawsze kierował się artystyczną wolnością i poszukiwaniem twórczej przygody, dlatego też wytwórnia angażowała się również w pracę z tak różnorodnymi artystami jak: Liars, Diamanda Galás, Polly Scattergood czy Simon Fisher Turner.

Spójna równowaga pełnego jakości popu, przemyślanej elektroniki i eksperymentów dźwiękowych nie tylko odzwierciedla szerokie gusta muzyczne Daniela Millera, ale także zapewniała Mute sukces handlowy i uznanie krytyków w trakcie kryzysu w branży muzycznej.

Daniel Miller urodził się w 1951 r. w Londynie. Brytyjczyka zawsze bardziej interesowała elektronika i syntezatory niż gitary. Studiował w szkole filmowej – Guildford School of Art (1969-72). Zanim jako DJ zaczął koncertować po całej Europie, pracował jako asystent redaktora w telewizji i reklamie. W 1976 r. artystę zaintrygowały nowe ruchy muzyczne, które narodziły się w Londynie i Nowym Jorku.

Brytyjczyk za pomocą klawiatury KORG 700S, czterościeżkowego rejestratora TEAC i małego miksera stworzył w 1978 r. pod pseudonimem The Normal swój pierwszy singiel „TVOD”. Początkowo artysta planował wydanie jedynie 500 kopii utworu, jednak pod naciskiem wytwórni Rough Trade ukazało się ich aż dwa tysiące na całym Świecie.

Przez lata istnienia wytwórni Mute, Daniel Miller promował muzykę z kręgu elektronicznego popu. Artysta początkowo sam nagrał jako Silicon Teens album w stylu synth-pop. Jednak dopiero z Depeche Mode, z którym bardzo blisko współpracował niemal od początku istnienia grupy, spełnił swoje artystyczne marzenie o spopularyzowaniu elektronicznego popu.

Dzisiaj Daniel Miller koncentruje się na twórczości Mute. Prowadzi też audycję w Radiu Eins w Berlinie i jako DJ klubowy gra minimalistyczne techno sety. Ponad trzy dekady po założeniu wytwórni, nadal pozostanie wierny oryginalnej wizji muzycznej przygody, eksperymentowaniu i swobodzie artystycznej.

29 października 2011 r. podczas Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit Daniel Miller odebrał nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” za „pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji dźwięku”. Odbyło się również spotkanie z artystą, który podczas afterparty zagrał autorski DJ set.

Podczas Soundedit ’17 Brytyjczyk wystąpi z unikatowym setem DJ-skim.

Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
  • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
  • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
  • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
  • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.