Kup bilet Kup bilet z noclegiem

Soundedit'19: Marchewkowy Poranek dla dzieci + wieczorny koncert Lady Pank

Opis

Organizator: Soundedit

Wstęp na "Marchewkowy poranek" dla dzieci jest bezpłatny.

Bilety na wieczorny koncert Lady Pank (miejsca siedzące, nienumerowane):

75 zł do nabycia wyłącznie za pośrednictwem serwisu bilety24.pl. Do biletu dla osoby dorosłej można kupić bilet dla dziecka w cenie 5 zł. Ilość takich wejściówek jest limitowana.


Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych w ubiegłym roku rozpoczął cykl spotkań, atrakcji i koncertów przeznaczonych dla dzieci. Podczas 11. edycji Festiwalu wątek edukacyjny będzie kontynuowany, odbędą się warsztaty umuzykalniające w ramach „Marchewkowego Poranku”, który współorganizowany jest razem z klubem Wytwórnia, a udział w nim jest bezpłatny.


„Marchewkowy Poranek” rozpocznie się już o godz. 10:00. Na małej sali klubu Wytwórnia dziecięcy zespół The Recyklofons zagra koncert składający się z utworów zespołu Lady Pank pochodzących z filmu o przygodach Jacka i Placka. Wcześniej odbędą się warsztaty z budowania instrumentów i poszukiwania dźwięków. Propagatorem idei „Recyklofonii” jest Suavas Lewy. Jego metoda polega na własnoręcznym wykonywaniu akcesoriów i obiektów dźwiękowych z rzeczy/śmieci pozornie już bezużytecznych oraz na swobodnym muzykowaniu. Główny nacisk kładzie się na tworzenie przez uczestników warsztatów autorskiej wypowiedzi muzyczno-dźwiękowej. Następny punkt programu to projekcja filmu „Jacek i Placek”.


Niedzielny wieczór uświetni Lady Pank, grając po raz pierwszy na żywo muzykę do animowanego filmu „Jacek i Placek – o dwóch takich, co ukradli Księżyc” (wstęp jest biletowany). Przed występem Jan Borysewicz spotka się z festiwalową publicznością i zostanie uhonorowany statuetką „Człowieka ze Złotym Uchem” za „wybitne dokonania w dziedzinie produkcji i szczególną wrażliwość muzyczną”.

Lady Pank to polski zespół rockowy, który zasługuje na określenie „legendarny”. Założony w 1981 roku przez kompozytora i gitarzystę Jana Borysewicza, który wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowi trzon grupy, od trzydziestu siedmiu lat króluje na polskiej scenie muzycznej. Zespół wydał ponad dwadzieścia płyt, które zawsze biły rekordy popularności czyniąc z Lady Pank prawdziwą sławę polskiego rocka.


W 2018 roku ukazał się album „LP1”, czyli pierwsza kultowa płyta nagrana ponownie ze znakomitymi gośćmi: Katarzyną Nosowską, Kasią Kowalską, Maciejem Maleńczukiem, Arturem Rojkiem czy Organkiem. Lady Pank jest pierwszym polskim zespołem, który posiada radio internetowe – „RMF Lady Pank”. Grupa jest laureatem wielu muzycznych nagród i wyróżnień.

„Mniej niż zero”, „Kryzysowa narzeczona”, „Tańcz głupia, tańcz”, „Zostawcie Titanica” albo „Zamki na piasku” – któż nie zna tych przebojów? To przecież kanon polskiej muzyki rozrywkowej.

Utwór „Marchewkowe pole” powstał jako singiel na potrzeby płyt, soundtracku do filmu „Jacek i Placek – o dwóch takich, co ukradli Księżyc”. Płyty – powstały bowiem dwa albumy – zostały wydane w 1986 oraz 1988 roku i stanowiły ilustrację muzyczną do czteroodcinkowego serialu rysunkowego opartego na powieści Kornela Makuszyńskiego wydanej w 1928 roku. Teksty piosenek napisał Andrzej Mogielnicki. Reżyserem był Leszek Gałysz. Wersja pełnometrażowa zdobyła w 1994 roku nagrodę w kategorii Najlepszy Film Animowany na festiwalu filmowym w Los Angeles.

 

Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
  • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
  • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
  • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
  • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.