Kup bilet Kup bilet z noclegiem

Tommy Emmanuel

Opis

Ówcześnie kupione bilety zachowują ważność.

 

Bilety w cenach: 125 zł ulgowy / 135 zł normalny

 

Polska trasa koncertowa „It’s Never Too Late”

Gość specjalny: Janek Pentz

 

Najlepszy gitarzysta akustyczny na świecie. Australijski mistrz techniki fingerstyle (fingerpicking) oraz slapping. Genialny wirtuoz i samouk. Oddany muzyce ciałem i duszą, sercem i myślą. Przed Państwem Tommy Emmanuel!

Rocznik 1955. Wychowywane przez muzyków dziecko nie miało wyjścia i sięgnęło po gitarę w wieku czterech lat. Jako sześciolatek Tommy grał już w rodzinnym zespole, a jako dziesięcioletni chłopak – przemierzał Australię z trasą koncertową. Nigdy nie uczył się w szkole muzycznej, nie czyta nut ani tabulatur. Każdy dźwięk wyłapuje słuchem, tworzy go w głowie i dłońmi przenosi na gitarowe struny. Pasją i umiejętnościami, a przede wszystkim radością z gry na gitarze i miłością do muzyki, dzieli się z gitarzystami i fanami z całego świata podczas niezliczonych tournée.

W jego twórczości znajdziemy ślady wielu gatunków – repertuar Tommy’ego to mikstura, której źródłem są dźwięki country, bluegrass, jazzu, bluesa, popu, a nawet flamenco, muzyki klasycznej czy muzyki Aborygenów.

Technika fingerstyle, którą perfekcyjnie operuje Emmanuel, polega na używaniu gitary do grania linii basu, melodii, akordów i dźwięków perkusyjnych jednocześnie, co sprawia wrażenie obecności kompletnego zespołu na scenie. Tommy korzysta także z „travis picking”, techniki stosowanej przez Merle’a Tarvisa, która opiera się na graniu partii basowej na strunach basowych kciukiem prawej ręki, a strun wiolinowych pozostałymi palcami (za wyjątkiem małego).

 

 

Po premierze pierwszego solowego albumu „Only” w 2001 jego popularność wzrosła do takiego stopnia, że od siedmiu lat gra około 300 koncertów rocznie. W portfolio Tommy’ego Emmanuela znajduje się obecnie ponad 20 albumów – nagranych solo, w duetach, w zespołach, a także albumów coverowych, które stworzył grając zarówno na akustycznej, jak i elektrycznej gitarze. Sześć z jego koncertów zostało wydanych na DVD. Jego płyty instruktażowe rozchodzą się jak „świeże bułeczki”.

Dwukrotnie nominowany do Nagrody Grammy, zaś przez Cheta Atkinsa, który od wczesnych lat do dziś jest mentorem Tommy'ego, został ogłoszony „Certyfikowanym Gitarzystą” (tytuł ten otrzymało tylko czterech ludzi na świecie). Wielokrotnie nagradzany przez sztandarowe profesjonalne magazyny, jak „Guitar Player Magazine”, „Acoustic Guitar Magazine”, „Juke Magazine” i „Rolling Stone”. Jest Australijskim Ambasadorem Muzyki, otrzymał także Order Australii - najwyższe odznaczenie państwowe, które przyznano mu za wkład w rozwój kraju (m.in. w edukację muzyczną).

Jego ostatnie albumy to „The Colonel and the Governor”, inspirowany jazzem i nagrany w duecie z równie utalentowanym Martinem Taylorem, oraz wydanie CD-DVD „Tommy Emmanuel cgp: Live and Solo in Pensacola, Florida”, ukazujące pełne spektrum możliwości gitarzysty oraz jego niesamowitą charyzmę sceniczną.

 

 

Emmanuel występował ze słynnymi zespołami jak Air Supply, Dragon i Man at Work. Nagrał także tysiące rozpoznawalnych na całym świecie jingli i popularnych melodii. Razem z bratem dał pamiętny popis gitarowej magii w trakcie ceremonii zakończenia Igrzysk Olimpijskich w Sydney. Jednak największą popularność i sławę przynoszą mu solowe występy, kiedy to uwaga zahipnotyzowanej publiczności skupia się na jednym człowieku, dzięki swoim niezwykłym umiejętnościom zastępującym cały zespół.

Talent połączony z wielkim urokiem osobistym to w przypadku Tommy’ego fascynująca kombinacja, którą czaruje publiczność na tyle skutecznie, że jest w stanie porywać całe stadiony oraz pełne sale koncertowe. Obecność na jego koncercie to przeżycie, które rodzi fascynację i uzależnienie od twórczości tego artysty. Nie dziwi zatem fakt, że bilety np. na nowojorskie koncerty Emmanuela rozchodzą się w ciągu kilku godzin. To dlatego, iż jego występy gromadzą publiczność, która zna nazwisko mistrza i wciąż powraca do sal koncertowych, by doświadczać ogromu przeżyć muzycznych i emocjonalnych. Ci, którzy spotkają go po raz pierwszy, będą także powracać jak bumerang i wyczekiwać kolejnych terminów scenicznych spotkań.

Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
  • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
  • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
  • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
  • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.