Kup bilet Kup bilet z noclegiem

Sala kinowa


Sala Kinowa Wytwórni to miejsce, w którym tradycja łódzkiej Fabryki Snów spotyka się z nowoczesnością i niebywałym komfortem. Sala projekcyjna 10A dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych odmieniona nie do poznania, stała się jedną z najnowocześniejszych Sal Kinowych w Polsce, odrestaurowanych w duchu minionej epoki.

Przejrzysty obraz, wzorcowa akustyka zaprojektowana przez Jakuba Kirszensztajna, niespotykany komfort, a przy tym kameralna atmosfera i połączenie biznesu ze sztuką to trend, który wyznacza Sala Kinowa Wytwórni. Z bogatymi tradycjami filmowymi wkroczą Państwo w świat nowych technologii. Wysokiej klasy sprzęt do projekcji 3D, nagłośnienie oraz przestrzeń odtworzona przy udziale doświadczonych ekspertów sprawiają, że miejsce to odzyskało właściwości i klasę, jaką miało przed laty. Dziś Sala Kinowa jednocześnie pomieści nawet 169 widzów.

Działalność Sali Kinowej rozpoczęła się z dniem 15 września 2013 roku (wtedy jeszcze jako Kino 3D Wytwórnia). Oficjalne otwarcie uświetnił pokaz „Kongresu”, najnowszego filmu Ariego Folmana, autora „Walca z Baszirem” – obraz powstał na podstawie „Kongresu futurologicznego” Stanisława Lema. Nowe miejsce wzbogaciło ofertę kulturalną Klubu Wytwórnia oraz stało się częścią projektu Łąkowa 29.

Od stycznia 2017 roku Kino 3D Wytwórnia przestało działać repertuarowo, natomiast jako Sala Kinowa nadal oferuje gościom różnego rodzaju wydarzenia artystyczno-kulturalne i nie tylko. Sala kinowa stanowi bowiem także zaplecze konferencyjne hotelu i daje możliwość zorganizowania wymagających najwyższej klasy warunków technicznych konferencji biznesowych i kongresów, a także imprez okolicznościowych, takich jak urodziny czy kameralne spotkania. Foyer konferencyjne doskonale nadaje się do serwowania cateringu, jak również organizacji wystaw, wernisaży oraz przestrzeni wystawienniczych.

Indywidualne podejście do każdego z organizatorów oraz profesjonalna obsługa dbająca o każdy szczegół sprawiają, że Sala Kinowa staje się miejscem najwyższej jakości.


W Sali Kinowej odbyły się dotychczas różnorodne eventy. Począwszy od spotkania w ramach akcji profilaktyki raka piersi „Łap za biust!” organizowanej przez Agora S.A., przez spotkanie z Marcinem Kydryńskim – dziennikarzem radiowej Trójki, fotografem, podróżnikiem, autorem wielu inspirujących książek oraz pomysłodawcą koncertów Siesta w Drodze, który opowiedział o swoich podróżach ze zdjęciami i muzyką w tle, czy też recital Janusza Radka – aktora i wokalisty, który zaprezentował publiczności swoją najnowszą płytę zatytułowaną „Kim ty jesteś dla mnie”, na którą składały się najpiękniejsze wiersze Haliny Poświatowskiej w autorskich, nowoczesnych aranżacjach. Sala Kinowa gościła również twórców „Bikini Blue” oraz kinomanów na uroczystej premierze tegoż filmu, a także Agnieszkę Żulewską – wspaniałą aktorkę młodego pokolenia w ramach Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, która opowiedziała o swojej profesji od tzw. kuchni.

Zapraszamy Państwa do zajęcia miejsca w wygodnym fotelu wyjątkowej Sali Kinowej!

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. 101 z 2002 r. poz. 926 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej kierowanej do mnie za pomocą środków komunikacji elektronicznej w szczególności poczty elektronicznej zgodnie z przepisem art. 10 ust 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 144 z 2002 r. poz. 1204)

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.