Kup bilet Kup bilet z noclegiem

DVD The Four Colors of Łódź

album four colors

 

Płyta DVD jest do nabycia w kasie Klubu Wytwórnia i recepcji hotelu DoubleTree by Hilton Łódź

Cena: 45 zł

 

Szanowni Państwo,

chcąc upamiętnić koncert "The Four Colors of Łódź", przygotowaliśmy pięknie wydane DVD z zapisem tego wyjątkowego wydarzenia. Jeśli chcą Państwo przywołać wspomnienia i posłuchać jeszcze raz muzyki Zbigniewa Preisnera, mogą Państwo zamówić tę płytę. Koszt to 45 zł + 18 zł za przesyłkę. Całą kwotę należy wpłacić na konto: 91 1440 1231 0000 0000 0227 2838. Dane do wysyłki proszę wysłać na adres album@wytwornia.pl

„The Four Colors of Łódź” - tak nazywał się koncert, jakim 14 września ubiegłego roku uczczono zakończenie wieloletniego procesu rewitalizacji terenów i obiektów dawnej łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych (Projekt Łąkowa 29), przeprowadzonego przez łódzką spółkę TOYA. Na ten wspaniały koncert złożyła się muzyka filmowa Zbigniewa Preisnera oraz trzy utwory poświęcone Łodzi, specjalnie na tę okazję skomponowane przez mistrza.

Właśnie ukazała się starannie wydana płyta DVD, stanowiąca zapis tego koncertu, wykonanego przez Orkiestrę Filharmonii Łódzkiej pod dyrekcją Adama Klocka i Zbigniewa Preisnera, Chór Collegium Cantorum, przy udziale m.in. Elżbiety Towarnickiej, Hanny Banaszak i kilku innych znakomitych solistów.

Koncert - jak i cały Projekt Łąkowa 29 - był hołdem dla polskiego filmu i miał przywracać łodzianom poczucie dumy z wkładu ich miasta w rozwój narodowej kultury.

Zmiany ekonomiczne i technologiczne w zakresie produkcji filmowej spowodowały, że Wytwórnia Filmów Fabularnych w dotychczasowym kształcie nie miała racji bytu i została postawiona w stan likwidacji. Jednak wspaniałe tradycje tego zakątka Łodzi są kontynuowane m. in. przez spółkę telekomunikacyjną TOYA.

Tam, gdzie działał dawny wydział dźwięku WFF, uruchomiono pod nazwą TOYA Studios najlepsze studia dźwiękowe w Europie, wyposażone w nowoczesny sprzęt i nieosiągalne dotąd w Polsce certyfikaty, w trosce o nową jakość udźwiękawiania filmu. Dziś działa tu 16 klimatyzowanych i świetnie wyposażonych studiów i reżyserek – w tym jedna z certyfikatami Dolby Premier i THX

W ciągu ostatnich pięciu lat w TOYA Studios finalne brzmienie otrzymało prawie dwieście filmów, a wiele tych produkcji zostało nagrodzonych: „Wojna polsko-ruska” , „Chrzest”, „Sala samobójców”, „Młyn i krzyż”, „Wymyk”, „Dass”, „Ki”. TOYA Studios była też koproducentem kasowego i frekwencyjnego przeboju polskiego boxoffice’u ostatnich lat, czyli „Jesteś Bogiem”, opowiadającej o grupie hip-hopowej Paktofonika.

W dawnych halach zdjęciowych WFF działa klub Wytwórnia – miejsce, gdzie organizuje się rocznie ponad sto wydarzeń z różnych dziedzin sztuki: koncertów, spektakli, wystaw, projekcji i spotkań z artystami najwyższej próby.

Na terenie dawnej WFF w ubiegłym roku oddano do użytku niezwykły obiekt: hotel pod czterogwiazdkową marką DoubleTree by Hilton z blisko 200 pokojami, a także apartamentem prezydenckim. Obiekt jest połączony w jedną bryłę z biurowcem klasy A i kinem 3D Wytwórnia.

Budynek ten jest nazywany największym pomnikiem polskiego filmu; w jego elewacje wpisano kadr z pierwszego polskiego powojennego filmu fabularnego - „Zakazanych piosenek” Leonarda Buczkowskiego. Wejście do każdego z pokojów w DoubleTree by Hilton Łódź obramowane jest motywem filmowym – fragmentem kadru z filmu wyprodukowanego w Łodzi . Hotelowy basen zdobią mozaiki z kadrem pochodzącym z filmu Romana Polańskiego „Dwaj ludzie z szafą”.

Powstał jedyny tego typu kompleks w Europie, łączący funkcje o charakterze hotelowym, konferencyjnym, wystawienniczym, kongresowym i koncertowym. Dzisiejsza „Łąkowa 29” to miejsce łączące kulturę i biznes i jednocześnie przypominające tradycje związane z Łodzią.

Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
  • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
  • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
  • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
  • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.