Kup bilet Kup bilet z noclegiem

DVD The Four Colors of Łódź

album four colors

 

Płyta DVD jest do nabycia w kasie Klubu Wytwórnia i recepcji hotelu DoubleTree by Hilton Łódź

Cena: 45 zł

 

Szanowni Państwo,

chcąc upamiętnić koncert "The Four Colors of Łódź", przygotowaliśmy pięknie wydane DVD z zapisem tego wyjątkowego wydarzenia. Jeśli chcą Państwo przywołać wspomnienia i posłuchać jeszcze raz muzyki Zbigniewa Preisnera, mogą Państwo zamówić tę płytę. Koszt to 45 zł + 18 zł za przesyłkę. Całą kwotę należy wpłacić na konto: 91 1440 1231 0000 0000 0227 2838. Dane do wysyłki proszę wysłać na adres album@wytwornia.pl

„The Four Colors of Łódź” - tak nazywał się koncert, jakim 14 września ubiegłego roku uczczono zakończenie wieloletniego procesu rewitalizacji terenów i obiektów dawnej łódzkiej Wytwórni Filmów Fabularnych (Projekt Łąkowa 29), przeprowadzonego przez łódzką spółkę TOYA. Na ten wspaniały koncert złożyła się muzyka filmowa Zbigniewa Preisnera oraz trzy utwory poświęcone Łodzi, specjalnie na tę okazję skomponowane przez mistrza.

Właśnie ukazała się starannie wydana płyta DVD, stanowiąca zapis tego koncertu, wykonanego przez Orkiestrę Filharmonii Łódzkiej pod dyrekcją Adama Klocka i Zbigniewa Preisnera, Chór Collegium Cantorum, przy udziale m.in. Elżbiety Towarnickiej, Hanny Banaszak i kilku innych znakomitych solistów.

Koncert - jak i cały Projekt Łąkowa 29 - był hołdem dla polskiego filmu i miał przywracać łodzianom poczucie dumy z wkładu ich miasta w rozwój narodowej kultury.

Zmiany ekonomiczne i technologiczne w zakresie produkcji filmowej spowodowały, że Wytwórnia Filmów Fabularnych w dotychczasowym kształcie nie miała racji bytu i została postawiona w stan likwidacji. Jednak wspaniałe tradycje tego zakątka Łodzi są kontynuowane m. in. przez spółkę telekomunikacyjną TOYA.

Tam, gdzie działał dawny wydział dźwięku WFF, uruchomiono pod nazwą TOYA Studios najlepsze studia dźwiękowe w Europie, wyposażone w nowoczesny sprzęt i nieosiągalne dotąd w Polsce certyfikaty, w trosce o nową jakość udźwiękawiania filmu. Dziś działa tu 16 klimatyzowanych i świetnie wyposażonych studiów i reżyserek – w tym jedna z certyfikatami Dolby Premier i THX

W ciągu ostatnich pięciu lat w TOYA Studios finalne brzmienie otrzymało prawie dwieście filmów, a wiele tych produkcji zostało nagrodzonych: „Wojna polsko-ruska” , „Chrzest”, „Sala samobójców”, „Młyn i krzyż”, „Wymyk”, „Dass”, „Ki”. TOYA Studios była też koproducentem kasowego i frekwencyjnego przeboju polskiego boxoffice’u ostatnich lat, czyli „Jesteś Bogiem”, opowiadającej o grupie hip-hopowej Paktofonika.

W dawnych halach zdjęciowych WFF działa klub Wytwórnia – miejsce, gdzie organizuje się rocznie ponad sto wydarzeń z różnych dziedzin sztuki: koncertów, spektakli, wystaw, projekcji i spotkań z artystami najwyższej próby.

Na terenie dawnej WFF w ubiegłym roku oddano do użytku niezwykły obiekt: hotel pod czterogwiazdkową marką DoubleTree by Hilton z blisko 200 pokojami, a także apartamentem prezydenckim. Obiekt jest połączony w jedną bryłę z biurowcem klasy A i kinem 3D Wytwórnia.

Budynek ten jest nazywany największym pomnikiem polskiego filmu; w jego elewacje wpisano kadr z pierwszego polskiego powojennego filmu fabularnego - „Zakazanych piosenek” Leonarda Buczkowskiego. Wejście do każdego z pokojów w DoubleTree by Hilton Łódź obramowane jest motywem filmowym – fragmentem kadru z filmu wyprodukowanego w Łodzi . Hotelowy basen zdobią mozaiki z kadrem pochodzącym z filmu Romana Polańskiego „Dwaj ludzie z szafą”.

Powstał jedyny tego typu kompleks w Europie, łączący funkcje o charakterze hotelowym, konferencyjnym, wystawienniczym, kongresowym i koncertowym. Dzisiejsza „Łąkowa 29” to miejsce łączące kulturę i biznes i jednocześnie przypominające tradycje związane z Łodzią.

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t. j. Dz. U. 101 z 2002 r. poz. 926 ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej kierowanej do mnie za pomocą środków komunikacji elektronicznej w szczególności poczty elektronicznej zgodnie z przepisem art. 10 ust 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. 144 z 2002 r. poz. 1204)

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.