Kup bilet Kup bilet z noclegiem

UrbanatorDays 2018 - Koncert/Jam Session

Opis

Organizator: UrbanatorDays
Bilety: 40 zł z kartą Wytwórni / 50 zł bez karty

...Więcej informacji o zniżkach...


Michał Urbaniak, międzynarodowej sławy skrzypek, saksofonista, kompozytor, nazywany nowojorczykiem z Łodzi, już po raz dwunasty spotka się z młodymi muzykami na UrbanatorDays. W tym roku nie tylko zorganizuje bezpłatne warsztaty i koncert dla miłośników jazzu, ale także zostanie uhonorowany gwiazdą w Alei Sławy na ulicy Piotrkowskiej.

Jazzman, który jako jedyny Polak dostąpił zaszczytu gry z Milesem Davisem, 25 września o godz. 16 wraz z najlepszymi artystami scen światowych poprowadzi darmowe warsztaty dla zdolnej młodzieży w Łódzkim Domu Kultury, a 26 września o godz. 19 w klubie Wytwórnia zagra koncert, który kolejny rok z rzędu będzie dowodem na to, jak muzyka łączy pokolenia – najzdolniejsi i najodważniejsi uczestnicy warsztatów wystąpią z mistrzami przy Łąkowej 29 podczas wspólnego jam session.

Na scenie Wytwórni obok Michała Urbaniaka zagrają m.in.:

Michael Patches Stewart – uwielbiany przez polską publiczność amerykański trębacz,

Femi Temowo – gitarzysta, który współpracował m.in. z Amy Winehouse, Wyntonem Marsalisem czy Georgem Bensonem,

Michał Wróblewski – pianista i kompozytor młodego pokolenia, zdobywca m.in. Grand Prix Jazz Melomani,

Andy Ninvalle – raper, beatboxer oraz tancerz, który poruszy z miejsca dosłownie każdego,

Patrycja Zarychta – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów,

Al MacDowell – gitarzysta basowy, znany m.in. ze współpracy z Ornette Colemanem czy Jocelyn Brown,

Richie Harrison – amerykański perkusista i producent, który grał m.in. z Bernie Warrell, zespołami The Spirtits of Parliament Funkadelic czy The Bride of Funkenstein.

Na specjalne zaproszenie Urbaniaka w koncercie weźmie także udział uznany na scenach jazzowych w Nowym Jorku, młody i utalentowany skrzypek Mario Forte, zwycięzca tegorocznego konkursu im. Z. Seiferta.

Gwiazdorskie indywidualności muzyczne zaprezentują uczestnikom warsztatów Urbanatora najważniejsze style muzyczne: hip–hop, blues, soul, fusion i jazz nowoorleański. Każdy uczestnik zajęć będzie miał możliwość wykonania wybranych przez siebie utworów, a także „szlifowania” swojego gatunku muzycznego pod okiem wybitnych nauczycieli.

Zaproszeni przez Michała Urbaniaka muzycy pokażą, co jest ważne na scenie, kogo słuchać podczas koncertu, jak się koncentrować. Na warsztaty można się zapisywać poprzez stronę: http://urbanatordays.pl/ i przez fanpage na fb: https://www.facebook.com/events/251316762343147/?__mref=mb.

UrbanatorDays to jedno z najbardziej innowacyjnych wydarzeń artystycznych na świecie; przedsięwzięcie skierowane do wszystkich, którzy kochają grać i chcą wykonywać muzykę rytmiczną w różnych stylach i gatunkach. UrbanatorDays jest idealną propozycją zarówno dla amatorów, studentów, uczniów szkół muzycznych, jak i wszystkich utalentowanych ludzi, którzy chcą grać, śpiewać lub rapować niezależnie od wykształcenia i stopnia zaawansowania muzycznego. W poprzednich edycjach UrbanatorDays, udział wzięło ok. 16 tys. słuchaczy i 850 uczestników warsztatów. UrbanatorDays to wspólne granie, improwizowanie, swobodna wymiana pomysłów i wiedzy w niepowtarzalnej atmosferze, z niesamowitą twórczą energią.

Urbaniak od 2005 roku ściąga do Polski na UrbanatorDays najbardziej gorące nazwiska światowej sceny jazzu, solu i rapu. Każdy ma szansę podszkolić umiejętności pod okiem mistrzów. Śpiewasz, grasz, rapujesz? A może po prostu jesteś fanem muzyki rytmicznej? UrbanatorDays to wydarzenie przygotowane właśnie dla Ciebie.

Wydarzenie patronatem honorowym objęła Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Partnerem Głównym projektu jest Miasto Łódź. UrbanatorDays są realizowane dzięki wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń. Projekt wsparła również Ambasada USA w Warszawie.

fot. Łukasz Szeląg
UrbanatorDays to także dobra okazja do posłuchania nowej muzyki od Michała Urbaniaka. Do sieci trafił najnowszy singiel zatytułowany "Red Bus". Utwór powstał z okazji 60 lat podróży muzycznej artysty - bowiem już w wieku 15 lat wyruszył w pierwszą trasę koncertową, z której nigdy nie wrócił, trwa ona do dzisiaj.

Produkcja jest także zwiastunem nowego albumu. Czerwony Autobus "wjeżdża" do Łodzi w towarzystwie niesamowitego zespołu. Będzie się działo!

Newsletter

Wypisz się z Newslettera

Aby wypisać się z listy subskrybentów podaj swój adres email

Zapisz się na nasz Newsletter

Wypełnij formularz, aby dopisać się do newslettera.Wyrażenie powyższej zgody jest całkowicie dobrowolne. Osoba której dane dotyczą ma prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  • Administratorem Państwa danych osobowych jest Film Hotel sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi przy ulicy Łąkowej 29. W sprawach związanych z danymi osobowymi można również zwracać się bezpośrednio do Inspektora Ochrony Danych poprzez wysłanie wiadomości na adres: e-mail iod@wytwornia.pl.
  • Państwa dane osobowe przetwarzane będą w celu informowania Państwa o imprezach odbywających się w Film Hotel sp. z o.o. (w tym w klubie Wytwórnia), a podstawą prawną do przetwarzania danych osobowych jest Art. 23 ust. 1 pkt. 1 Ustawy o ochronie danych osobowych (po 25 maja 2018 r. Art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej Rozporządzenia).
  • Państwa dane mogą zostać ujawnione pracownikom firmy administrującej stroną www.wytwornia.pl. Ujawnienie może mieć miejsce tylko w celu i zakresie niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania strony. W celu przekazywania Państwu informacji o wydarzeniach Państwa adres e-mail będzie udostępniony firmie która w naszym imieniu zarządza wysyłką wiadomości.
  • Ponieważ osiągnięcie celu przetwarzania danych osobowych nie jest procesem który można zakończyć w konkretnym terminie dane z tego zbioru są przetwarzane do czasu wycofania zgody lub zgłoszenia zastrzeżenia przez osobę której dane dotyczą.
  • Osoby których dane dotyczą mają prawo do żądania od Film Hotel sp. z o.o. dostępu do danych osobowych które ich dotyczą, sprostowania danych, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i przenoszenia danych. Informujemy Państwa również o prawie do wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  • Film Hotel sp. z o.o. nie poddaje danych marketingowych zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu które mogłoby wywoływać wobec nich skutki prawne lub istotnie na nich wpływać.

Wyślij repertuar na mail

Podaj adres email na który zostanie wysłany repertuar.